Eesti uudised

Seaduslik või mitte? Viimsi spaa filmib riietuvaid meeskliente (81)

TEET TEDER, 2. detsember 2011, 07:05
PIDIME PANEMA: Meeste riietusruumi pandi kaamerad, sest seal varastati nii palju, ütleb Viimsi spaa müügijuht Lauri Karna. Foto: ARNO SAAR
Internetti ilmus mõni päev tagasi ülihea kvaliteediga turvakaamera lindistus Viimsi SPA Hotelli ujula meeste riietusruumist. Inimesed on šokeeritud, pidades seda privaatsuse lõhkumiseks.

"See, et Viimsi spaas selline kaamera eksisteerib, on paras šokk. See on ääretult suur privaatsuse lõhkumine ja mulle ei meeldi mitte üks raas, et minu väike tütar kuskil alasti videolindilt jälgitav on," teatas Õhtulehele üks murelik lapsevanem.

"Tanklates ja poodides on jubeda kvaliteediga kaamerad, aga meeste riietusruumi on ikka väga hea kvaliteediga kaamera pandud. Viimsi spaasse kindlalt ei satu kunagi igal juhul," paneb tähele üks videot näinud kommentaator.

Politsei menetleb

Samal teemal

Varjatud riietusruumi kaamera jäädvustas, kuidas õlut rüüpav ujumispükstes mees ühe kapi lahti murdis, sealt midagi varastas ja siis käterätiga sõrmejäljed pühkis.

Teised Eesti suuremad veekeskused kinnitavad, et neil riietusruumis kaameraid ei ole. Õhtuleht sai eile ühendust Estonia Medical Spaga, Aqva Spaga, Georg Ots Spaga, Tervise Paradiisiga, Meriton Grand Conference & Spaga ja Kalev Spaga. Neile on mõeldamatu, kuidas sellises kohas filmida saab.

Meritoni turvaülem Erki Heikkinen näitab meeste riietusruumi ja ütleb, et siia pole kunagi plaanis kaameraid panna olnud. "Meil on varguseid olnud küll, aga rohkem hooletusest. Asju on laokile jäetud. Meil kapid on varustatud online-süsteemiga. Administraator kohe näeb, kui kapi uks lahti murtakse," kiidab turvaülem ja ütleb, et selliseid häireid tulnud ei ole. Kaamerad on riietusruumi sissepääsu juures. "Kaamera võiks olla, kui on riietuskabiin. Muul juhul ei saa olla."

Kalev Spa veekeskuse direktor Tõnu Tanvell viib meid samuti riietusruumi ja näitab – kaameraid ei ole. "Meie soovitame oma klientidel jätta väärisasjad hoiukappidesse. Kui midagi riietusruumis varastatakse, siis on see kliendi oma vastutus. Siis ta on sellest teadlik, et ta ei tohiks neid riietusruumis hoiustada."

Tanvell ja Heikkinen näitavad ka turvaruumi, kuhu kõikide kaamerate pildid kokku jooksevad ja ühtki end kuivatavat paljast keha meile ei paista. "See on kummaline ja inimlikust seisukohast täiesti vastuvõetamatu," ütleb Tanvell Viimsi spaa varjatud kaamera kohta.

Nii Meritoni kui Kalev Spa spetsialistid ütlevad, et turvalint on nii hea, et mehed kahtlustavad – äkki pandi ajutine käsikaamera varga tabamiseks.

Viimsis nii ei ole. Kaamerad seal tõesti on – varjatult. Isegi fotograafile ei näidatud, kus kaamera on.

Silt, et Viimsi spaas on videovalve, on teenindaja taga riiulis kõige kaugemas nurgas. Isegi kui teadsin silti otsida, ma seda ei leidnud. Teenindaja pidi näitama.

"Kaamerate kasutamine sellise koha peal on täiesti lubatud, kui sellest on teavitatud kliente," ütleb Viimsi spaa müügijuht ja kõneisik Lauri Karna. "Meil käis kohal politsei esindaja, kes vaatas kõik üle, ütles, et kõik on korras."

Küsisime politseist üle. Põhja prefektuuri kriminaalbüroo varavastaste kuritegude talituse juht Toomas Jervson ütleb: "Politsei käis kohapeal fikseerimas olukorda. Politsei ei saa öelda, et kõik on korras. Me ei saa väita enne menetluse lõppu mitte midagi."

Naised ärgu peljaku!

Karna kinnitab, et naistel pole Viimsi spaas karta midagi. "Naiste riietusruumis kaameraid ei ole, kuna naiste riietusruumis ei ole kunagi olnud ühtegi probleemi. Meeste riietusruumi sai pandud, kui asjad hakkasid väga tihti kaduma. Muud ei jäänud üle."

Vargustelaine õnnestus spaa esindaja sõnul tänu kaameratele peatada. Hinnatakse, et vargusi on isegi 98% vähem. Samas – mingeid dokumente ja statistikat selle kohta näha ei õnnestu.

Avalikkusele lekkis video, kui Viimsi spaa töötaja andis salvestise varguses telefoni ja sularahast ilma jäänud kliendile, kes selle politseisse pidi viima. Tulevikus lubab spaa materjali otse politseile anda.

Kui Viimsi spaa kommentaare küsime, istub Õhtulehega lauas lisaks kõneisikule ka härra, kes oma nime ei avalikusta. Osade küsimuste puhul suunab ta Karnat, et too liiga pikalt ei räägiks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee