Maailm

Kurt paar oli sunnitud välja kolima, sest naabrite sõnul olid nad liiga lärmakad (8)

Toimetas Anna-Liisa Mets, 1. detsember 2011 14:41
Saksamaal oli sunnitud kurt paar oma elamisesst välja kolima, sest naabrid kaebasid, et nad on võimatult lärmakad.

34aastane Mike Dumröse ja 25aastane Natascha Nietzel on kuus kuud koos elanud, vahendab The Local. Sünnist saati kurtidena suhtlevad nad omavahel viipekeeles, kuid armastavad samuti väga muusikat ja seda kuulavad nad sel moel nagu kuuljadki, ühe väikse erandiga. Nimelt selleks, et muusikast tekkivat vibratsiooni tajuda, keeravad nad helitugevuse põhja.

Kogu see lärm aga hakkas häirima naabreid. "Nad on liiga lärmakad. Teised elanikud kaebasid lakkamatult," ütles maja haldaja Ahcim Hengesbach.

Probleemist teada saamine haavas aga kurti paari sedavõrd, et nad otsustasid korterist välja kolida ja seadsid lähedalasuvas pargis üles telgi, kuhu elama kolisid. Linnaametnikud aga kolisid paari sealt siiski hotelli edasi, kust nad juba järgmisesse elupaika liikusid.

Praegu veedavad nad viimast õhtut oma vanas korteris ja üritavad seal olla nii vaikselt kui võimalik: muusikat nad ei kuula. Kuigi neil on juhtunu pärast häbi, ei kanna nad naabrite peale viha.

"Uuest kodust loodame leida õnne ja armastust," kirjutab Neitzel, kui tema käest küsida, millised on nende lootused uuele elukohale. Kas nad seal oma muusikaarmastusega jätkata kavatsevad, ta ei täpsusta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee