Seisukoht

SEISUKOHT | Helkurihullus (9)

Andres Vaher, 28. november 2011, 06:57
Helkurihullus hakkab juba tõeliselt hulluks ajama. Kui oled napi paari nädala jooksul kuulnud/lugenud karmilt trahvitutest ja tead enda tutvusringkonnast hoiatuse saanuid, ei saa mitte vaiki olla.

Idee pole ju iseenesest paha ega vale: suurendada kodanike valvsust ning juhtida tähelepanu sellele, et eelkõige peab ikka igaüks ise oma elu eest hoolt kandma ja seda kalliks pidama.

Aga pangem tähele, kuidas ja millal kogu see kamm toimub!

Ajal, kui linn (vähemalt Tallinna äärerajoonid küll) jääb järjest pimedamaks. Mõni ime siis, kui jalakäija autojuhile tõesti nagu must kott teele ette ilmub.

Kas poleks asjapulkade kohus mitte ainult helkuripaanikat külvata ja seeläbi kassat täita, vaid hoolitseda ka tänavate parema valgustamise eest, mitte tulukesi kokkuhoiuks järjest välja lülitama? Praegune suhtumine näib olevat risti vastupidine ehk seega läbinisti vale. Või arvatakse, et helkur annab rohkem valgust kui latern? Aga äkki trahviks ka ametnikku, kes teeb ettepaneku laternapirni kustutamiseks?

Midagi pole parata, vägisi tuleb meelde ühe primadonna hiljutine (poliitiline) avaldus lasteaedade ja linnatelevisiooni kohta. Täpselt nii on ka helkurihullusega: ega’s keegi mõtle, mida ütleb terve mõistus ja kuidas tegelikult parem oleks. Tähtis on muu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee