Eesti uudised

Rakvere kurikapoiss peksis klassivenna oimetuks (32)

Sven Harjo, 25. november 2011 07:03
Sündmuskoht: Jõhkrad kurikalöögid tabasid 14aastast poissi kahe välisukse vahel. Foto: Kanal 2, «Reporter»
Rakvere gümnaasiumi koolipoiste tüli päädis teisipäeval jõhkra kurikapeksuga. Ühe poisi viisid hoobid arstide hoole alla ja teise kehalise väärkohtlemise kahtlustusega arestikambrisse.

"15aastane peksja on kohtuniku loal kuueks kuuks vahi all, kuid kuna tegu on alaealisega, siis katsub politsei kriminaalasja võimalikult kiiresti menetleda ja kohus lahendini jõuda. Noormeest võib karistada rahatrahvi või kuni kolme aasta pikkuse vangistusega," ütleb Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Mari Luuk.

Pesapallikurikas tehti tööõpetuse tunnis

Veidi pärast kella kümmet vahetunni ajal koolimaja sissekäigu juures sündinud peks oli nii jõhker, et kiirabi viis 14 aastase poisi haiglasse, kuid lubas hiljem siiski koju toibuma.

"Poisil olid löögi- ja muljumisjäljed peas, rindkerel ja kätel ning kiirabi saabudes oli ta teadvust kaotamas," sõnas Rakvere gümnaasiumi direktor Aivar Part. Tema sõnul on vägivallatsejaga koolil varemgi probleeme olnud. "Kaas-õpilased veidi pelgavad teda, tal on vägivaldseid kalduvusi."

Pesapallikurikas on esialgsetel andmetel valminud koolis tööõpetuse klassis ja koolitunni ajal.

"Ma pole veel saanud tööõpetuse õpetajaga vestelda ega oska täpselt öelda, mis puhul see tehti," räägib direktor. "Samas on tegemist ju spordivahendiga. Sama hästi oleks võinud teha pudrunuia."

Direktor tunnistab, et edaspidi tuleb rohkem jälgida, miks varem vägivaldse käitumisega silma jäänud õpilane valmistab asja, mida saab löögiriistana kasutada. "See konkreetne kurikas aga läks kummalisel kombel kaduma, kuid ehk politsei leiab üles," ütleb koolijuht.

Poisid vaenavad teine-teist kooliaasta algusest

Peksja ja tema ohver on klassivennad, kes Pardi sõnul selle aasta esimesest septembrist ühes klassis õpivad. Konflikt tekkis poistel juba kooliaasta alguses ning mõlema vanematega on õpetajad vestelnud.

Kaheksanda klassi poiste tüli täpset põhjust direktor eile öelda ei teadnud, kuid arvab, et ilmselt oli tegu isiklikul pinnal tekkinud vaenuga. Sama kinnitas ka prokuratuuriesindaja.

Kurikapoiss õpib Rakvere gümnaasiumis selle õppeaasta algusest. Varem õppis ta samas hoones, aga siis oli selle kooli nimi Rakvere vene gümnaasium.

Direktor ei soovinud öelda, kas poisil ka endises koolis pahandusi oli. "Seda on räägitud, kuid midagi tõestada me ei saa," selgitab koolijuht. Tema sõnul jäi poiss algklassides klassikursust kordama ja sel aastal on ta jõudnud juba põhjuseta puududa ning suitsetamisega vahele jääda.

Eile peetud erakorralisel õppenõukogul arutasid koolitöötajad direktori sõnul võimalusi taolisi asju ennetada. "Katsume kodukorda täiendada ja täpsustada. Tahame, et õpetajad märkaksid õpilaste juures tavapärasest erinevat käitumist," selgitab koolijuht. Tema sõnul ei otsitud õppenõukogul süüdlasi, et miks ei osatud peksmist ennetada. Kuid tulevikus tuleks vägivallale kalduvate õpilaste suhtes tähelepanelikum olla.

Samal teemal

21.11.2014
Meelemürk viis haiglasse üheksa Rakvere noorukit