Elu

Maarja Kivi õpetab Ameerikas eesti lapsi (6)

Kais Allkivi, 14. november 2011, 06:59
TÜTAR LÄHEB EMA JÄLGEDES? Seitsmene Dora-Liisa Meriste unistab ema kombel laulmisest ja esinemisest.  ERAKOGU
"Laulutunnis on kõik koos, pisikesed ja suuremad. Meil on nii poisid kui ka tüdrukud vanuses üks kuni neliteist – kokku 20 ringis," kirjeldab oma hoolealuseid neli aastat USAs elanud rokklauljatar Maarja Meriste-Kivi (25), kes on alates sellest sügisest vabatahtlik muusikaõpetaja Los Ange-lese eesti koolis.

"Los Angelese eesti kool toimub kaks korda kuus ehk iga paari nädala tagant ja mu tütar Dora-Liisa (7) käib seal teist aastat. Kogu sealne õppeprogramm toimib tänu kohalikest eestlastest vabatahtlikele ja mingil hetkel kutsuti ka mind appi," räägib omaaegne Vanilla Ninja solist, kes on end koos muusikamänedžerist abikaasa Renee Meristega ja nende ühise lapsega USAs sisse seadnud ja teeb soolokarjääri artistinime Marya Roxx all.

Samal teemal

Õpivad jõululaule ja Eesti hümni

"Los Angelese eesti kool on ainult nädalavahetuseti ning rohkem meelelahutuseks ja eestlastega suhtlemiseks," ei tuleks Maarja väitel huviringi nimetuses sõna "kool" päris otseses tähenduses võtta. Peale üheskoos laulmise saavad lapsed mängida ringmänge ja õppida eesti rahvatantsu. Sel sügisel käivitusid huvitunnid 8. oktoobrist. Tunde tuleb paralleelselt läbi viia nii inglise kui ka eesti keeles. "Kõik lapsed on väga tublid ja armsad ning armastavad laulda," kiidab Maarja.

Muusikatundide ülesehitamisel võtab lauljatar eeskuju oma laulmisõpetajast emast Riina Kivist, kelle tundides ta lapsena tihti kaasas käis. Abi on ka muusikakooli tundide meenutamisest, usub Nõmme lastemuusikakoolis saksofoni õppinud Maarja.

Samuti on ta vabatahtlikuna töötanud Dora-Liisa algkoolis – seegi ju kogemus. Ameerikas olevatki tavaline, et lapsevanemad löövad koolide tegevuses igal võimalikul juhul kaasa. Sestap arutab Maarja ka huviringi laste vanematega läbi, milliseid laule harjutada võiks: "Näiteks praegu õpivad lapsed juba jõululaule ja Eesti vabariigi hümni."

Kirjutab lugusid teise albumi jaoks

Maarja tütar Dora-Liisa alustas tänavu ka päris kooliteed ja käib Topanga Elementary Charter Schooli esimeses klassis. Maarja on Ameerika õpetajate puhul teinud huvitava tähelepaneku: nende palk on Eesti õpetajate omast suurem ja nad võtavad väga palju õppekulutusi enda kanda, muretsedes näiteks paberit, kaustikuid, kirjutus-joonistusvahendeid ja pinaleid.

Viimased kaks aastat USAs ringi tuuritanud ja mullu esimese sooloplaadi üllitanud lauljatar on praegu aja maha võtnud ja kirjutab lugusid teise albumi jaoks. Hiljuti ilmuski digitaalselt rokkballaad "Blinded". "Lisaks olen andnud oma hääle mõnele teisele projektile, mida ilmselt saab kuulda järgmisel aastal. Mõningaid esinemisi on olnud ikka, ka seoses LA eestlaste kogukonna üritustega," ütleb Maarja.

Eestis käib lauljatar perega kaks–kolm korda aastas. Millal neid taas siiamaile oodata on, Maarja täpselt veel ei tea, kuid pakub, et pikk teekond koju saab ette võetud ehk jõulude ajal.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee