Eesti uudised

Restoraniomanik kadus kummalistel asjaoludel (28)

Eiris Teeveere, 12. november 2011, 09:05
KUHU KADUS?:Restoranipidaja ja reisikorraldajana tuntud Tiit Kangro jäi sõprade sõnul kadunuks möödunud laupäeval. Foto: Mati Hiis
Veel mõni tund enne kadumist lubas restorani 3 Oliivi omanik Tiit Kangro sõpradele hommikusööki serveerida, kuid edasi jäi mehe telefon tummaks. Sõbrad kardavad kõige hullemat.

"Eelmise nädala reede õhtul kella üheksa paiku helistas Tiit mu õele ja leppisime laupäeva hommikuks kokkusaamise. Ta pidi meile oma restoranis hommikusööki pakkuma. Kui talle laupäeval kell pool üheksa, pool tundi enne kokkusaamist, helistasin, ei võtnud ta enam toru," räägib Tiidu lähedane tuttav ja talle Tallinnas korterit üüriv Tiina.

Samal teemal

Kuna Tiit ei ole selline inimene, kes telefoni vastu ei võtaks ega helistaks tagasi, aimas naise süda halba. "Kui ühe tuttava tütar õhtul helistas Tiidu telefonile, vastas seal hoopis mingi võõras mees," räägib Tiina esimesest sõbra kadumisega seotud kahtlasest asjast. Restoraniomaniku ja ka individuaalreise korraldanud Tiidu kadumise juures on naise sõnul muudki kahtlast.

Veider seltskond

"Pühapäeval käisime kahe sõbrannaga Tiidu korteris ja seal istus mingi seltskond, ülbust täis," räägib ta enda korterisse sisenedes ees avanenud üllatusest. Tiina usub, et korteris olnud umber 40aastane mees vastas ka varem Tiidu telefonil. Küsimise peale olevat mees teatanud, et elab korteris juba maikuust saadik. "Mina ei tea temast midagi. Ma tean, et kuni jaanipäevani elas seal üks hispaanlanna, kes aitas Tiidul restorani avada," räägib Tiina, kes kardab, et mees on Tiidu kadumisega seotud. "See mees räägib ainult valejuttu nii et suu suitseb. Ütles, et Tiit võttis temalt suure summa raha. Seda räägib ta kõigile."

Et Tiidul tõepoolest Kadrioru külje all avatud Hispaania restoraniga seoses rahaprobleemid olid, vastab Tiina sõnul tõele. "Restoran ei toonud nii palju sisse kui loodetud, aga seda, et ta võtaks kellegi raha ja sellega uttu tõmbaks – see on välistatud," ei usu Tiina mehe juttu. "See on lihtsalt selle päti jutt," räägib Tiina, et asi on enam kui kahtlane. "Kuidas ta Tiiduga üldse tuttavaks sai?"

Lootus jääb

Tiina usub, et sõbra kadumise taga võib midagi suuremat olla. Ainuüksi politsei kiire tegutsemine ja kriminaalasja algatamine tõestavat seda.

"Eile õhtul (neljapäeva õhtul) ütles mulle uurija, kui ma küsisin, kas on midagi väga halba juhtunud, et ei saa mulle midagi öelda, aga natukese aja pärast ütles, et ega siin midagi väga rõõmustavat ka ei ole. Sellest võib igasuguseid asju välja lugeda."

Õhtulehele öeldi Põhja politseiprefektuurist, et kuna tegu on värske juhtumiga, ei ole veel võimalik selle detaile täpsustada.

"Aga äkki sai tal lihtsalt korraga nii siiber? Aga kuidas ta siis niimoodi läks, et emale ega kellelegi ei öelnud midagi?" arutleb Tiina. Samas kinnitab ta, et Tiit olevat viimasel nädalal olnud väga positiivne ning leppinud isegi kokku mitu kohtumist. "Me kõik loodame, et ta tuleb ikka tagasi. Lootus sureb viimasena!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee