Eesti uudised

Peeter Kreitzbergi põrmu oodatakse koju pühapäeval 

Juhan Haravee, 12. november 2011 09:05
Peeter Kreitzberg oli Eesti hinnatumaid hariduspoliitikuid. Foto: Tiina Kõrtsini
Hiina visiidil ootamatult surnud Peeter Kreitzbergi põrm peaks kodumaale jõudma pühapäeval, matused korraldatakse riigikogust saadud informatsiooni põhjal järgmisel nädalal.

"Meie Hiina visiidi viimasel päeval oli plaanis veel mitu kohtumist, ei mäletagi enam täpselt, millised, kuid üks kõige tähtsaim oli nende hulgas," meenutab eelmisel nädalal ootamatult katkenud riigikogu Hiina-Eesti parlamendirühma töövisiiti delegatsiooni liige Sven Sester. "Need kohtumised pidime arusaadavatel põhjustel ära jätma. Hommikul pärast seda, kui selgus, et Peeter on surnud, olime tunnistajaiks mitmele formaalsele toimingule, mis sellistel juhtudel läbi viiakse. Mul on raske neid kommenteerida, sest ma ei tea, millised on kõik need nõuded ja reeglid. Kohale saabunud kiirabi kontrollis lahkunu seisundit ja vormistas vajalikke dokumente, politsei tegutses vastavalt sellele, mida neilt nõutakse. Eesti konsul võttis asjaajamise enda kätte ja ega meie juuresolekut seal kaua vajatudki. Kreitzbergi pagas vaadati üle, pandi kirja ning jäeti konsuli hoolde – nii see vist peab käima."

Sven Sesteri sõnul oli visiidi viimane päev emotsionaalselt kurb ja rusuv. Pidevalt tuli anda teavet Eesti meediale, mis olukorda arvestades nõudis omajagu meelekindlust. Päev möödus valdavalt hotellis, kuid rõhuvate mõtete hajutamiseks jõuti ka linna peal jalutamas käia. "See oli täiesti tühi päev," kirjeldab Sester Hiina visiidi traagilist lõppu.

"Kohtumisi, mille pidime ära jätma, oli meil viimaseks päevaks jäänud kolm, sealhulgas Hiina parlamendi Eesti-Hiina sõprusgrupi ja Konfutsiuse Instituudi direktoriga," meenutab delegatsiooni liige Maret Maripuu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee