Kodu

Ka jahikoertel on oma GPS-seade (9)

ÕL, 11. november 2011, 06:52
Garmin Astro 220 Nordic hind, mis sisaldab detailset aadressiotsingu ja navigeerimisega Eesti kaarti, küünib üle poole tuhande euro. www.garmingps.ee  
Ennekõike teeb see seade lihtsamaks jahimeeste elu – ühe seadmega saab korraga jälgida kuni kümmet koera, sõltuvalt maastikust kuni 11 km raadiuses.

Komplektis on GPS seade ja ilmastikukindel kaelarihm. Viimase sisse on ehitatud vastuvõtja. Koeraomanikul pole vaja teha muud kui lülitada sisse käsiseade ja kaelarihm ning panna rihm koerale kaela

Iga viie sekundi järel saadab kaelarihm koera asukoha GPS-seadmele. Omanik näeb koera asukohta ja läbitud rada seadme kaardilehel. Jälgimislehelt on näha lisaks koera asukohale ka tema tegevus – kas koer jookseb või istub.

Astro võib käivitada ka alarmi, et kohe teada anda, kui koer märkas saaki. Astro kõrgtundlik vastuvõtja suudab koera asukohta jälgida ka kõige tihedamas metsas. Ühe käsiseadmega saad jälgida kuni 10 koera üheaegselt kuni 11 km raadiuses (sõltub maastikust). Süsteem edastab infot otsenähtavuses, seega jõuab info kaugemale lagedal avatud alal.

Astro aitab ka päeva lõpus tagasi autoni või koju jõuda. Tegelikult on Astro käsiseadmel hulk samu võimalusi, mis tippseadmetel: baromeetriline altimeeter, elektrooniline magnetkompass, microSD mälukaardipesa, IPX7 standardile (veekindlus: kuni pool tundi kuni meetri sügavuses vees) vastav korpus jpm.

Detailsete lisakaartidega saad otsida aadresse ja huvipunkte ning moodustada teekonna täpsete juhistega.

Astro 220 Nordic on Eestis turul saadaval olnud juba viimased 3 aastat ja lähikuudel peaks müüki saabumas juba ka Astro 320.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee