Eesti uudised

Tüli raamatupidajaga halvas talu tegevuse  (9)

Toimetas Sander Silm, 9. november 2011 20:46
Raili ja Margus Mõttuse lüpsilaut.Foto: Igor Taro
Mikitamäel Võõpsumäe talu pidav perekond Mõttus läks tülli oma raamatupidajaga, kes keeldus tagastamast raamatupidamisdokumente, seades sellega löögi alla talu tegevuse.

2008. aasta sügisel vajas Võõpsumäe talu uut raamatupidajat ning eelmine raamatupidaja soovitas õigusteaduste magistrit ja omanimelise õigusbüroo omanikku Ülli Adamsoni. Kuna Adamson töötas varem Mikitamäe vallasekretärina ja oli hariduselt jurist, siis jättis ta talu omanikele Margus ja Raili Mõttusele sügava mulje, näitas ETV saade "Pealtnägija".

Mõttused usaldasid Adamsoni pimesi ja probleem tekkis alles siis, kui talu tahtis neli aastat tagasi võetud loomade ostu laenu ümber vormistada oma OÜ Võõpsumäe Piim nimele. SEB Pank oli nõus, aga soovis saada 2010. aasta ja 2011. aasta esimese kvartali raamatupidamisaruandlust.

Seejärel läks olukord pingeliseks, sest esmalt nõustus Adamson panga soovitud andmeid edastama, kuid siis andis teada, et tema tervislik seisund ei võimalda koostööd jätkata. Kui Mõttused üritasid Adamsonilt selgitust saada, süüdistas viimane neid mõnitamises ja ähvardamises ja keeldus dokumente tagastamast, nõudes eelnevalt 10 000 krooni suuruse arve maksmist.

Adamsoni sõnul lõpetas ta lepingu seetõttu, et Võõpsumäe talu nõudis temalt pidevalt lisatööd, milles polnud kokku lepitud ning lisaks jäeti sageli kokkulepitud tööde eest maksmata.

Olukord läks sedavõrd pingeliseks, et Adamson esitas pankrotiavalduse talu vastu ning Mõttused omakorda hakkasid koguma pretensioone Adamsoni vastu. Sealjuures selgus, et neid polnudki nii vähe ja nii mõnelgi inimesel oli olnud Adamsoniga analoogsed probleemid.

Nii rääkis Vedu kõrtsi perenaine Silja Must, et tema kogemus Adamsoniga oli kui koopia Võõpsumäe saagast.

Mõttused pöördusid ka politsei poole ja kuigi kriminaalasja ei algatatud leidis politsei, et dokumentide kinnihoidmine oli pahatatlik.

Pakk koos raamatupidamisdokumentidega jõudis lõpuks Võõpsumäele kolm päeva pärast "Pealtnägija" külaskäiku.