Maailm

Õpetajate soovitus seksuaalsuse pärast tagakiusatud õpilastele: ärge siis käituge nii geilt! (28)

Toimetas Anna-Liisa Mets, 1. november 2011, 20:17
Foto: Corbis
Suurbritannia kooli õpilastele, keda kaaslased nende seksuaalsuse pärast taga kiusasid, soovitasid õpetajad mitte nii homoselt käituda, et probleeme vältida.

Säärane fakt tuli päevavalgele Essexi maakonna nõukogus õpetajatele ja õpilastele korraldatud konverentsil, vahendab Daily Mail. Samuti selgus, et õpetajatel puudub oskus ja koolitus kiusajate ja kiustavate vaheliste konfliktide lahendamiseks.

Välimuse pärast tagakiusatud õpilastele on õpetajad soovitanud oma soengut muuta, sest siis pidavat probleemid kaduma.

Kool, kus jagatakse vähem geilt käitumise soovitusi, jäi konverentsil esitletud raportis anonüümseks. Geiõiguste eest võitlejad tunnistavad, et raport šokeeris neid. "See on ilmselge märk sellest, et õpetajad tõstavad käed ja distantseerivad end probleemist ega üritagi kaitsta õpilasi, kes teevad esimesi samme oma olemuse väljendamise teel. Paistab, et õpetajatel puudub igasugune ettekujutus, kuidas koolikiusamisega toime tulla," ütleb geiõiguste eest seisja Jordan Newell.

Üks konverentsil viibiv 14aastane õpilane tunnistas, et teda kiusatakse koolis ja õpetajad ei sekku. "Asi pole selles, et nad ei taha aidata, nad lihtsalt ei tea, kuidas seda teha," leiab ta.

Briti Õpetajate Ühingu hinnangul on sellised väited aga sobimatud.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee