Maailm

Õõvastav ennustus: euro langeb ja Euroopas lahvatab sõda!  (1)

Tõnis Erilaid , 31. oktoober 2011 07:10
ENNUSTUS: Euroopa sõjad algavad Ateena tänavailt. Foto: Reuters/Scanpix
Pärast seda, kui Saksa armee marsib Kreekasse ja prantslased Põhja-Itaaliasse, seab ka Putin oma üksused valmis. Esimesena langeb 2015. aastal Läti, kuus kuud hiljem Eesti, seejärel Leedu ja Valgevene. Seda kõike ennustab laupäevases Daily Mailis kirjanikust kolumnist Dominic Sandbrook.

«Ebatõenäoline? Kuid on ju Angela Merkelgi öelnud, et euro häving võib tuua endaga rahu lõpu Euroopas,» alustab Sandbrook.

Sõda lahvatab Kreekast ja Itaaliast

Kõik algas oktoobris 2011. Brüsselis kogunes 14. korda 20 kuu jooksul Euroopa Liidu tippnõupidamine, et püüda eurot päästa. Paljudel on juba meelest läinud nii see nõupidamine kui Angela Merkeli hoiatus, et suutmatus üksmeelt leida ähvardab teha lõpu rahule Euroopas – tollal tundus see väide nii melodramaatiline – kuid nüüd, mõni aasta hiljem, on rahu Euroopast kadunud, viib Sandbrook meid tulevikku.

2012. aasta veebruaris sai lõplikult selgeks, et Kreekat ei õnnestu päästa. Sealsed meeleavaldused muutusid iga päevaga vägivaldsemaks ning Saksamaa ja Prantsusmaa saatsid Ateenasse 5000 «rahuvalvajat», et korda tagada.

Samal suvel algavad massilised kapitalismivastased väljaastumised Itaalias. Silvio Berlusconi saadab meeleavaldajate vastu sõjaväe. Pommid lõhkevad Roomas, Milanos ja Torinos.

Berlusconi peab oma Euroopa naabritelt abi paluma ning napilt presidendivalimised võitnud Nicolas Sarkozy otsustab jõudu näidata. 15 000 Prantsuse sõdurit saabub Põhja-Itaaliasse samal ajal, kui Kreekasse saadetakse 14 000 «rahuvalvajat» senistele lisaks.

2016. langeb Eesti Putini kätte

Samal ajal on Lätis 2014. aastaks kolmandik rahvast tööta. 12. augustil 2015 puhkevad Riias mitmepäevased rahutused ja Putin otsustab oma kaasmaalaste (kolmandik Läti elanikest on venelased) kaitseks saata oma sõjaväe «korda looma».

«Euroopa kriis annab Venemaale võimaluse. Alanduse päevad on möödas, me taastame oma impeeriumi!» kuulutab ta. USA on end Euroopast isoleerinud, Sarkozy kinnitab, et tema väed on hõivatud Kreekas ja Itaalias, Suurbritannia uus peaminister teatab, et tema küll ei hakka oma vägesid saatma sellise riigi kaitseks, kellest ta mitte midagi ei tea!»

Moskva saab vihjest aru.

Kuus kuud hiljem langeb Eesti.

Kui Brüssel protestib, teatab Putin: «Teie väed on juba Ateena, Rooma ja Madridi tänavatel. Miks te arvate, et see, mis teile lubatud, ei ole lubatud idas?»

Samal teemal

25.10.2011
Uus ennustus: euro jääb alles, sõda ei tule ja Merkel kaotab ameti