Eesti uudised

Kunstitudeng: õppejõud viskas mind mitu korda vastu seina! (52)

Kaarel Tigas, 27. oktoober 2011, 06:58
EI SAA KÄTTE: Marko Laimre, kes väidetavalt näituse avamisel vägivaldseks muutus, ei vasta telefonile ega tööaadressile saadetud e-kirjale. Foto: Tiina Kõrtsini, Sille Annuk (Postimees), Facebook
Näituse avamispeol ühes korteris läks saladuslikel põhjustel rüsinaks

"Ta tõukas mind väga tugevalt rindu, ma lendasin mitu meetrit eemale pikali. Selleks ajaks, kui ma püsti sain, oli ta uuesti minu juures," kirjeldab naine, kuidas kunstiakadeemia fotoosakonna juhataja Marko Laimre tema kallal ühe näituse avamispeol jõudu kasutas.

Niisiis tormanud sealtsamast vannitoast välja EKA fotokateedri juhataja Marko Laimre (kirjutab eesnime ka Marco) ja karjunud: "Kutsuge kiirabi!" Ise lahkunud mõneks ajaks.

Üks Laimre tuttav helistaski kiirabisse, ent sealt sooviti teada, mispärast tohtrit vaja on. Naine koputas vannitoa uksele, et kiirabile vajalikku infot saada.

Selgus, et luku taga oli korteriperenaine Reginleif ise, kes näidanud ukseprao vahelt vigastatud jalga. Naise sõnul üsna sügavast haavast polnud veri jõudnud veel õieti voolama hakata ja nii püüdnud ta kiiresti külmikust leida midagi, mida haavale panna, et kiirabi tulekuni verejooksu vaos hoida.

"Viskas hooga vastu seina"

Samal ajal tuli tagasi Laimre, kes lõi jalaga vannitoa uksel haagi lahti ja sisenes. "Koputasin mõne hetke pärast, et öelda Markole, et too paneks Reginleifile kiirabi tulekuni midagi külma jala peale. Selle peale tormas mees vannitoast välja ja lihtsalt midagi selgitamata ründas mind," kirjeldab naine.

"Ta tõukas mind väga tugevalt rindu, ma lendasin mitu meetrit eemale ja pikali. Selleks ajaks, kui ma püsti sain, oli ta uuesti minu juures, valmis ründama. Ütlesin talle, et me oleme nagunii ära minemas, pane talle [Reginleifile] külma jala peale, kuni kiirabi kohale jõuab, ning ulatasin talle külmkapist leitud eseme," räägib naine.

"Ta lihtsalt haaras asja mul käest ja viskas hooga vastu seina. Krabas siis kohe uuesti raevunult minul rinnust kinni," jätkab naine. Tema tütar nägi kõike pealt ja kinnitab, et Laimre viskas ema vastu seina neli-viis korda. Naine lisab: "Ma ei tea, mis oleks juhtunud, kui üks noormees poleks minu kaitseks vahele astunud."

Nüüd rünnanud Laimre juba toda noormeest. Naise sõnul hiilisid mõned külalised mööda seinaääri väljapääsu poole, lootes terve nahaga pääseda. Laimre rünnanud ka neid ja röökinud: "Välja siit! Kas te elate siin?! Maksate siin üüri või?!"

Korteriperenaine Reginleif Trubetsky on üllatunud, et Laimre kohta midagi sellist räägitakse. Ta olevat end klaasiga vigastanud, jala siseküljel olnud haava ei saanud aga keegi näha enne, kui ta püksid jalast võttis. Naisega, kes muide on Trubetsky sugulane, olevat ta suhelnud küll, ent enne õnnetust. Naine olevat oma tütart otsinud.

"Tegu on haige inimese kättemaksuga"

Kiirabi kutsunud Trubetskyle tema ja Laimre ühine tuttav, kes viibis nendega ühes ruumis, kus aga tema sugulast ei olnud. Laimregi oli seal ja puhastas haava, tõsi, vahepeal käis ta ära, et sidet tuua.

Et korter, kus näitus avati, on ligi 200 ruutmeetrit suur, siis perenaine ei tea, kas Laimre tegi kellelegi haiget, kui käis sidet toomas või mitte. Ruum, kus Trubetsky viibis, olevat suurem tuba, kus peale muu sisustuse ka vann. Kõnealuse näituse kontekstis olnud see nn lavatagune, kus tohtisid olla vaid näituse korraldajad. Uksepraost polevat midagi näha olnud.

"Äkki ta lükkas inimesed eest ja soovis läbi pääseda, kui ta tuli mulle sidet tooma," oletab Trubetsky, kuid möönab samas, et oli juhtunust šokis.

Laimrelt Õhtulehel midagi kuulda ei õnnestu. Seda vaatamata korduvatele helistamistele ja e-kirjade saatmisele. Algul lubab Trubetsky aidata, kuid väidab hiljem, et temagi ei saa Laimrega ühendust. Seejärel nõuab Reginleif Trubetsky, kes muide on laulja Tõnu Trubetsky tütar, ka loo avaldamata jätmist, ent muudab siis meelt. "Tegu on haige inimese kättemaksuga. Jagelgu politseiga, tunnistajaid on palju! Kahju, et siin turvamehi polnud," saadab ta e-kirja ja lubab lool siiski ilmuda.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee