Krimi

KARM: vanahärra tellis oma narkomaanist kasupoja palgamõrva (31)

Toimetas Sander Silm, 26. oktoober 2011 20:31
Foto: SXC
Tänases "Pealtnägijas" rullus lahti ennekuulmatu lugu sellest, kuidas 73-aastane Juri tellis oma narkomaanist kasupoja mõrva.

Sündmusteahel sai alguse sellest, kui politsei poole pöördus Maardu elanik Valeri, kes rääkis, et talle pakkus tema põgus tuttav Vladimir tulusat otsa: nimelt tulnuks ära tappa üks inimene.

Valeri, kes oli ka varem tapmise eest karistatud, pidas algul seda naljaks, kuid Vladimiri pealekäimisel sai ta aimu, et asjal on tõsi taga. Valeri mõistis ka, et kellelegi oli tõesti mõistetud surmaotsus ja mõistis, et kui tema keeldub, teeb tapatöö keegi teine.

Valeri pöörduski politsei poole, kes hakkas mängima tellijaga kassi-hiire mängu ja selle käigus selgus, et ohver oli 37-aastane narkomaan Sergei ja tellijaks keegi Juri.

Siis tabas aga politseid tõeline üllatus. Kui Sergei näol oli tegemist elule jalgu jäänud mehega, kes elatus vaid juhutöödest ja oli korduvalt kinni istunud, siis Juri oli laitmatu renomeega 73-aastane vanahärra, kes oli pealegi Sergei võõrasisa.

Kuigi Juril polnud Sergeiga mingeid otseseid konflikte, terroriseeris Sergei oma vanemaid, mistõttu oli selge, et Juri kannatus hakkas katkema.

Viimaseks piisaks karikas oli Sergei uudis, et ta leidis vanglast endale narkomaanist naise ja kavatseb kolida oma vanemate juurde.

Politseil õnnestus tapatöö ära hoida ning Juri ja Vladimir mõisteti kuueks kuuks reaalselt vangi. Sealjuures tegi perepoeg Sergei kohtus avalduse, kus ütles, et saab oma võõrasisa teguviisist täiesti aru ja andestab talle.

"Selline juhtum on minu 15aastase staaži jooksul esmakordne," nentis kriminaalbüroo juht Priit Pärkna.