Eesti uudised

Kuidas on skandaalne "Welcome to Estonia" seotud Evelin Ilvese kokaraamatuga? (1)

Toimetas Karoliina Vasli, 26. oktoober 2011 11:02
Foto: PEETER LANGOVITS, POSTIMEES
Evelin Ilvese kokaraamatu "Kingitud maitsed" fotode autor Marksteen Adamson on esileedi ammune sõber - koos tegeleti skandaalse Eesti brändiga "Welcome to Estonia".

Raamatukirjastaja Varrak direktor Priit Maide ütles Delfile kokaraamatu kohta, et Adamson tuli põhimõtteliselt funi pärast siia pildistama. "Hinna mõttes ei küsinud mees ligilähedalegi seda, mida oleks hinnakirja mõttes võinud," seletas Maide. "Tegemist oli kingituse ja kummardusega Evelinile."

Kummardus kunagise koostöö eest? "Welcome to Estonia" märk loodi 2002. aastal Inglise firma Interbrand Newell and Sorrell Ltd poolt, selle loovdirektor oli Adamson. Projekti koordineeris Evelin Ilves (toona Int-Lambot). Kokku kulus märgile üle 13 miljoni krooni. Majandusministeeriumi esindaja Raul Malmstein ütles 2002. aasta mais Äripäevale, et Interbrand sai oma töö eest 4,788 miljonit krooni. 

Eestis toimus sel ajal debatt, milles avaldati kahtlust uue märgi tõhususe suhtes. Adamson ütles siis Delfile, et debatt meenutab seda, milliste kahtlustega võtsid njuujorklased vastu märgi "I love New York". "Tegelikult pole see väga erinev "I love New York" märgist, mille trükkimist igasugustele asjadele ikka veel jätkatakse," märkis Adamson toona. Tagantjärgi tuleb aga nentida, et Eesti märgist taolist kultusbrändi ei saanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee