Eesti uudised
Reporteri video!

Tallinn tahab vanalinna tondilosse sundvõõrandada 

Toimetas Marge Sillaots, 25. oktoober 2011 19:59
Tallinna kesklinna vanem Mihhail Korb saatis linnapea Edgar Savisaarele pöördumise, milles taotleb kahe aastaid räämas seisnud vanalinna hoone suhtes sundvõõrandamismenetluse alustamist.

Pöördumine on ajendatud saate "Pealtnägija" lõigust, kus tutvustati aastaid kasutusest väljas seisnud vanalinna räämahooneid, vahendab "Reporter".

"Tunnustan "Pealtnägija" professionaalset tööd teema käsitlemisel ning hindan saates esinenud Jüri Kuuskemaa põhjendatud muret lagunevate ajaloomälestiste pärast. Leian, et märgukirjade saatmine ja sunnirahade määramine on end lohakate omanike korrale kutsumisel ammendanud ja tuleb asuda otsustavamalt tegutsema, ehk siis algatada kahe kõige markantsema lagumaja osas sundvõõrandamine," selgitas Korb pöördumise ajendeid.

Korb peab silmas Suur-Karja 12 ja Aia 8 asuvaid hooneid, mis kahjustavad ümbrust ja rikuvad linna avalikku ruumi ning kujutavad endast otsesest ohtu nii linnakodanikele kui ka turistidele.

"UNESCO Maailmapärandi nimekirja kantud Tallinna vanalinn on meie erilise tähelepanu all ja me ei saa lubada, et Eesti peamine turismiobjekt kellegi tegematajätmiste pärast kannatab," konstateerib Korb.