Eesti uudised

Kalev Lillo: majandussuhted Kesk-Aasia riikidega vajavad enam tähelepanu  

Toimetas Karoliina Vasli, 22. oktoober 2011, 11:37
 ARNO SAAR
Rahandusministeerium arutas sellel nädalal Eesti-Türkmenistani topeltmaksustamise vältimise lepingut, mis seejärel peaks saama Riigikogu heakskiidu. Sellega seoses märkis Eesti ja Türkmenistani parlamentide sõprusgrupi esimees Kalev Lillo (Reformierakond), et suhetele Kesk-Aasia riikidele tasub Eesti riigil ja Eesti ettevõtjatel senisest enam tähelepanu pöörata.

"Türkmenistan oli Eestile mullu mahult 49. kaubavahetuspartner ning kahe riigi vahel liikus kaupu ja teenuseid kokku 12,9 miljoni euro eest. Otseinvesteeringud Türkmenistani Eestil seni puuduvad, küll aga on Eestis registreeritud neli Türkmenistani osalusega ettevõtet. Eraldi tasub majandussidemete arendamise motiivina nimetada, et Turkmenistanis on maailma neljandad maagaasivarud," rääkis Lillo ja lisas, et Eesti loodab Türkmenistanis lähiajal paika saada oma suursaadiku, kes hakkaks regioonis resideerima.

Kalev Lillo märkis, et hiljutine ametlik visiit Türkmenistani naabruses asuvasse Kõrgõstani näitas: meie IT-lahenduste vastu tuntakse kogu Kesk-Aasia regioonis suurt huvi. "Eesti e-riigi ja e-tervise süsteemid on kindlasti asjad, mida Eesti ettevõtted saaksid sinnakanti eksportida. Samuti vääriks jagamist meie kogemus loodusturismi arendamisest."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee