Eesti uudised

Tallinn arutleb magalate tuleviku üle 

Toimetas Anna-Liisa Mets, 21. oktoober 2011, 14:30
Mustamäe paneelmajaFoto: Kaarel Tigas
Poole sajandi vanuste paneelmajadega elurajoon nagu Mustamäe vajab terviklikku uuenemisprogrammi, leiab Tallinna visiooninõukoda ja algatab selleteemalise arutelu.

16. novembril toimuv Tallinna 9. visioonikonverents pealkirjaga „Uus elu mägedele" keskendub nii moraalselt kui füüsiliselt vananenud elurajoonide uuendamisele. Kohaseid näiteid esitatakse Berliinist, Moskvast ja Mustamäelt.

Sel nädalal olid Tallinna linnavolikogu juures tegutseva visiooninõukoja liikmed õppereisil Berliinis, et tutvuda terviklikult uuendatud elamupiirkondadega. Sealset praktikat on kavas tutvustada ka Tallinna visioonikonverentsil.

„Linnakeskkonna ajakohastamise teema pole aktuaalne ainult Tallinnas, vaid ka teistes linnades, kuhu omaaegne mass-ehitus on jätnud pärandiks hulga energiakulukaid ja vananenud suurpaneelmaju," selgitas Vitsut. „Berliinis ja küllap nii mõneski teises linnas on nende hoonetega süsteemselt tegeldud. Küsimus pole üksnes selles, kuidas muuta need majad soojapidavaks ja väliselt ilusamaks, vaid ka nende majade füüsilises kestmises ja kaasaegsetele nõuetele vastavuses."

Tallinna visiooninõukoda juhib linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ning liikmeteks on Hardo Aasmäe, Ignar Fjuk, Mati Heidmets, Jüri Kaljuvee, Sulev Mäeltsemees, Tiina Mägi, Mart Saarma, Erik Terk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee