Eesti uudised

Tartu linn pole rahul Antoniuse gildiga 

Toimetas Sander Silm, 18. oktoober 2011, 10:35
Antoniuse Gildi rahvas Tartu hansapäevadel. Sille Annuk/Postimees
Tartu linnavalitsus pole rahul Antoniuse õue hoonete haldamisega, mistõttu pole välistatud, et käsitöölisi koondava gildi hooneid hakkab tulevikus haldama Tartu Loomemajanduskeskus.

Abilinnapea Tiia Teppani sõnul on Antoniuse õue hoonete majandamisega olnud viimasel ajal probleeme, millest on ka ajakirjanduses juttu olnud.

"Oleme teemat Antoniuse gildi inimestega arutanud ja nende enda soov on, et nad saaksid tegeleda rohkem loomingulise poolega ning majandamisküsimuste ja turundusega tegeleks keegi teine. Praegu ei ole veel lõplikult selge, millise organisatsiooni või operaatoriga hakatakse koostööd tegema, kuid üheks võimalikuks koostööpartneriks on Tartu Loomemajanduskeskus."

Teppani sõnul on neil kahel organisatsioonil on väga palju ühiseid tegutsemispõhimõtteid ja kindlasti tooks see nii haldamiskulude kokkuhoidu kui ka palju loomingulist sünergiat.

"Meie kindel eesmärk on, et Antoniuse gildi kunstnikud ja käsitöölised jätkaksid oma tegevust, et maja oleks avatud turistidele ja linnarahvale, et majas säiliks hansaaegne hõng ja Antoniuse õue kaubamärk oleks jätkuvalt tuntud ja kindla kvaliteedi märgiks," lisas Teppan.

Detailsemad läbirääkimised Tartu linna, loomemajanduskeskuse ja Antoniuse gildi vahel algavad oktoobri lõpus.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee