Uudised

Balti Laevaremonditehas kasvatab investeeringuid  

9. juuni 1997 00:00

MARKO LIIBAK

Mullu suurendas Balti Laevaremonditehas ligi kaks korda investeeringuid. Investeeritud 58 miljonist kroonist kasutati suurem osa uute projektide käivitamiseks.

Mullu osteti ja paigaldati metalliettevalmistusliin, mis tõstab valmistatavate metalltarindite kvaliteeti. Ujuvdoki rekonstrueerimisega avanes võimalus dokkida tunduvalt pikemaid laevu kui enne, rääkis Balti Laevaremonditehase (BLRT) peadirektor Georgi Dudšenko.

Kui mullu paigutati ettevõttesse 86 miljonit krooni, siis tänavu loodetakse investeeringute mahtu kasvatada 100 miljoni kroonini. Põhiliselt läheb see raha kaide remondiks ja metalltarindite tootmisse.

Riias ostetud gaasitehas avas uued tehnilise gaasi turud Lätis, märkis Dudšenko. Gaasi turustamisega Lätis tegeleb BLRT tütarettevõte, tööstusgaasi tootja ELME EME.

Dudšenko märkis, et eelmisel nädala Eestis käinud Saksa masinatööstuse liidu delgatsioon tundis ettevõtte vastu suurt huvi ning käsil on mitme ühisprojekti väljatöötamine.

1996. aasta lõpus alustati Balti Laevaremonditehases jääklassi kuuluva piirivalvekaatri ehitamist, mis peaks valmis saama juuli lõpuks. "Seda ei pea me mitte ainult üksiku vastutava tellimuse täitmiseks, vaid laevaehitusprogrammi uuestisünniks Kopli poolsaarel aastateks ja aastakümneteks," rääkis Dudšenko.

Peale laevade remondi rekonstrueeritakse raudteetehnikat. Kokku on Eesti Raudtee tellimusel korda tehtud ligi 50 raudteeveeremit.

Mullu oli laevaremondi osatähtsus ligi 50% ning raudteetehnika remondil umbes 10%.

Lisaks valmistatakse suuri metalltarindeid, mis kõik müüakse Läände. Peale selle tehakse masinaehitusalast toodangut ning osutatakse sadama- ja teisi teenuseid. Dutšenko sõnul aitab tegevuse mitmekülgsus tagada kontserni stabiilsuse ning tänu sellele saab firmat arendada kõigis suundades.

Alates 1997. aasta algusest on Balti Laevaremonditehases remonditud 80 alust. Viimati lõpetati praegu Virtsu-Kuivastu vahel sõitva parvlaeva "Regula" remont.

Balti Laevaremonditehase kontserni kuuluvate ettevõtete kogukäive oli mullu 380 miljonit krooni, mis 57 miljoni krooni võrra ületab 1995. a. käibe. Tänavuseks käibeks prognoositakse 480 miljonit krooni. Eelmise aasta kasum oli 73 miljonit krooni, ent kasumi juurdekasv oli väiksem kui eelmisel perioodil.

VAMBOLA SALUPUU foto

80. alusena remontis Balti Laevaremonditehas praegu Virtsu-Kuivastu vahet sõitva parvlaeva "Regula".

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee