Tarbija

Toiduainete spetsialist: e-ained on ohutud ja neid ei tasu karta! (19)

Toimetas Kristin Aasma, 5. oktoober 2011, 09:28
Tallinna Tehnikaülikooli toiduainete instituudi direktor Raivo VokkFoto: Marina Pushkar/Postimees
Toidus olevad e-ained on ohutud, kuid tähelepanelik tasuks olla toiduvärvide gruppi kuuluvate asovärvidega, ütles Tallinna Tehnikaülikooli toiduainete instituudi direktor Raivo Vokk.

Vokk rääkis ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et e-ained, mida leidub toidus ka looduslikult, on ohutud, aga küsimus on kogustes. E-aineid lisavad toidutehnoloogid toitudesse nende välimuse tarbijale meelepärasemaks muutmiseks või siis maitse tugevdamiseks. Näiteks glutamaadi lisamisel võib maitseaineid vähem kasutada.

Vokk rääkis, et e-ainete hulgas on ka vitamiinid nagu näiteks vitamiin E ja C, mida kasutatakse antioksüdandina. "Vitamiin C on E300 ja vitamiin E on E307, nii et täiesti ohutud," selgitas Vokk.

Toidule lisatakse ka bensoehappeid, et vähendada bakterite teket. Looduslikult leidub bensoehappeid näiteks jõhvikates.

Samas ütles Vokk, et toiduvärvide suhtes tuleks olla tähelepanelik. Kuna looduslikud toiduvärvid on ebapüsivad, kasutatakse sünteetilisi asovärve, mis võivad lastel esile kutsuda vastureaktsiooni. Vokk tõi esile värvilisi kompvekke ja karastusjooke.

Me võime lisaaineid toidusse mitte lisada, kuid looduslikult on need toidus niikuinii olemas. "Märgistus nõuab, et kui e-ainet on lisandatud veel täiendavalt, siis tuleb see tähistada," sõnas Vokk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee