Eesti uudised

Eakad andsid Keila hooldusravi kliinikule halvamaigulise auhinna (1)

Toimetas Marge Sillaots, 30. september 2011 13:42
Eduard Tüür "Karuohakas".Foto: MTÜ Inkotuba juht
Tallinnas Salme kultuurikeskuses alanud eakate festivalil pälvis esmakordselt välja antud Karuohaka tiitli Keila järel- ja hooldusravi kliinik.

MTÜ Inkotuba juht Eha Topolevi sõnul soovivad nad, et keegi ei peaks hooldusravi osakondadesse sattudes taluma sellist suhtumist ja töökorraldust nagu Keila kliinikus. "Soovime Karuohaka tiitlit omistades pöörata tähelepanu hooldusravi olukorrale tervikuna. Tihtilugu ei ole sellistel puhkudel tegemist finantsilise võimekusega, vaid suhtumisega, mida me saame hinnanguid andes kõik koos muuta," lisas Topolev.

Samal teemal

"Loodan väga, et "uus luud" pühib hästi ja et peagi saab seal [Keila kliinikus] head ja kvaliteetset hooldusravi," rääkis sotsiaalminister Hanno Pevkur auhinda kommenteerides. Ministri sõnul on hooldusravi haiglate tingimuste parendamiseks tehtud suuri investeeringuid, kuigi teine teema on, kuidas inimesed käituvad: "Ka kehvades oludes saab olla hoolitsev ja südamlik."

Karuohaka saab aasta jooksul eakate suhtes toimunuga negatiivselt silma paistnud asutus, ettevõte, organisatsioon või isik. Tiitli kandidaatide seas olid sel aastal Eesti Energia, Keila järel- ja hooldusravi kliinik, riigikoguliikmed oma kuluhüvitiste ja tõusvate palkadega, samuti prügiveoeeskiri, mis kohustab kõiki majapidamisi prügi äravedu tellima.

Karuohaka tiitlit jääb saajale meenutama Eduard Tüüri sellekohane kunstiteos, mis saajale kätte toimetatakse.

Samal teemal

09.06.2011
Keila haiglas tuvastati mõningaid juhtimisvigu
18.04.2011
PERH pöördus politseisse: kas skandaalne Andres Peri võttis altkäemaksu?
04.04.2011
"Pealtnägija" jätkas Keila haigla korralageduse avalikustamist