Eesti uudised

Reformierakonna ideoloog ostis endale telekanali (18)

Kadri Paas, 29. september 2011, 06:54
Rain Rosimannus lubab muuta muusikat mängiva telejaama senisest atraktiivsemaks, ent mitte Reformierakonna propagandakanaliks.  Teet Malsroos
Reformierakonna ideoloog, partei volikogu esimees Rain Rosimannus ostis enda ühemehefirma kaudu muusikakanali Seitse. Paarimiljonilist investeeringut ka seni reformierakondlase juhitud telekanalisse põhjendab ta sooviga proovida konti väikeettevõtluses ja vääramatu usuga paremasse tulevikku.

See on otsitud põhjendus, sest väikeettevõtlusega tegeleb Reformierakonna viimase kümnendi üks niiditõmbajaid ja peamisi partei poliitika kujundajaid – kevadistel parlamendivalimistel ta ei kandideerinud, kuid osales siiski valitsusliidu läbirääkimistel – pisitasa juba 2004. aastast, kui ta asutas osaühingu Väädi. Seni on see tegelnud peamiselt väärtpaberiinvesteeringutega. Mullu teenis osaühing kasumit 1918 krooni.

"Firma missiooniks on ainuomanikule majandusliku eneseteostuse ja -arendamise pakkumine ning tema hea- ja rahulolu suurendamine suurema isikliku finantsilise sõltumatuse saavutamise kaudu. Põhilisteks tegevusvaldkondadeks on säästude investeerimine, varade haldamine ning nõustamis- ja juhtimisteenuste pakkumine," kirjutab Rosimannus äriühingu 2010. aasta aruandes.

Väike kamp entusiaste

Samal aastal omandas OÜ Väädi enamusosaluse OÜs Meedia, mis omakorda omab 100% OÜst Telekanal Seitse. Kavas on olemasolevat nišimeediakanalit edasi arendada, võimaluse korral strateegilisi partnereid kaasates, kirjutas poliitik.

Suurepärase strateegi ja oponentide poolt Reformierakonna halliks kardinaliks ristitud mehena Rosimannus läbimõtlematuid liigutusi ei tee. Sestap: miks omandas mees, keda pigem teatakse keskkonna- ja energiamajanduse spetsialistina, 61,5protsendilise osaluse muusikakanalis?

"Katsume tasapisi arendada ikka suurema atraktiivsuse suunas. Ma arvan, et Starmani võrgus selle aasta suvel startinud Musakanal on kindlalt samm sinnapoole. Vähemasti olen ma ise näinud hommikukohvi juues Musakanalit mängimas mitmetes kesklinna poppides söögi- ja kohvipaikades. Päriselus on Seitse ja Musakanal väike kamp säravate silmadega noori, kes tahavad teha mingit lahedat telet, ilma liigse pinge ja poosita. Oleme kompaniina avatud kõigile, kel tundub, et nad saavad meid ka meile kasulikult ära kasutada," jääb Rosimannus diplomaatiliseks.

Keskerakond on pealinnas monopoliseerinud Tallinna TV. Äkki saab Seitsmest Reformipartei häälekandja?

"Just-just, Seitse & Musakanal on räigelt Keskerakonna-vastased teleprojektid. Mängime oma raha eest muusikat, teeme seda inglise ja eesti keeles. Reformierakond on muusika kanaliomaniku kõrvadele," ironiseerib ta.

OÜ Meedia eestvedaja Priit Pedanik (Reformierakond) jätkab Meedia OÜ ja telekanali Seitse arendamist vähemusosaniku ja töötajana.

165 000 vaatajat nädalas

"Kanal jääb ka edaspidi muusikakanaliks. Samas pisiasjades muutub kogu aeg. Loodetavasti paremaks. Peamine viimase aja areng on olnud hoopis Seitsme kõrvale teise, nooremale publikule mõeldud Musakanali käivitamine Starmanis 1. juunist," sõnab Pedanik.

Ta lisab, et enamusosaluse Rosimannusele müümise mõte tuli temal, kuna oli isiklikus elus selline moment ja ka kanali jaoks tundus vajalik.

Pedaniku sõnul on Väädi pikaajaline juhataja Risto Rosimannus tema ammune sõber, kes aitas Seitset omal ajal tehnilise poole pealt käivitada. "Tema vennaga [Rain Rosimannusega] polnud ma varem kokku puutunud," lisab Pedanik.

Kas ja kuivõrd enamusosanik telekanalite sisusse sekkub? "Enamusomanikul on enamusomaniku sõnaõigus. Programmi kujundamises omanikud ei osale, see on minu kui kanalite arendusjuhi töö," märgib Pedanik.

TNS Emori uuringu järgi on Seitsmel 165 000 eri vaatajat nädalas ja 357 000 eri vaatajat kuus.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee