Maailm

Masust unistav skandaalne "finantsekspert" paljastab end: "Olen tähelepanu otsija, mitte maakler!" (12)

Toimetas Tarmo Paju, 28. september 2011, 15:26
Alessio Rastani: "Valitsused ja valitse maailma, Goldman Sachs valitseb. Ja Goldman Sachsi ei hooli päästeplaanist." Repro (BBC)
Teisipäeval BBC otse-eetris börsimaaklerina esinedes ja majanduslangusest unistamisest rääkides kuulajad pahviks löönud ja ülemaailmseks internetisensatsiooniks kerkinud Alessio Rastani tunnistab, et pole tegelikult suurem asi maakler.

Rastani rääkis hommikustuudios lahtise tekstiga, kuidas unistab majanduslangusest kui rahategemise võimalusest igal õhtul voodisse minnes ja et vähem kui aasta jooksul kaotavad miljonid inimesed oma säästud. Klipp tema intervjuuga lõi laineid üle maailma. Isegi BBC majandusajakirjanik Robert Peston soovitas Twitteris oma 82 000 jälgijale intervjuud igal juhul vaadata, "mõistmaks, kuidas turg toimib".

Mees ise tunnistas päev hiljem, et ei teinud BBC-le tünga. Ajaleht Telegraph kirjutab, et kui intervjuus reklaamis Rastani end börsimaaklerina, siis põhiliselt on ta oma tegevusalaks nimetanud aga investeerimiskoolitust. Tal pole isegi kontorit, vaid ta elab ja töötab partnerile kuuluvas paarismajas. Tema ettevõtte Santoro Projects nelja aasta saldo on 10 048 naelaga miinuses.

"BBC võttis minuga ühendust," kirjeldas mees ise suurele ekraanile sattumist ajalehele. "Olen tähelepanu otsija. See on peapõhjus, miks ma räägin, seepärast läksin BBC-sse. Aktsiatega kauplemine on mulle hobi, mitte töö. Olen rääkija. Räägin palju. Aga ma mõtlesin iga sõna, mida eetris ütlesin."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee