Jürgen LigiFoto: Tairo Lutter
Toimetas Karoliina Vasli 27. september 2011 12:40
Riigikogus on täna arutlusel Eesti panus Euroopa stabiilsusfondi. Rahandusminister vastas üle kahe tunni riigikogulaste küsimustele ja teatas, et teist varianti lihtsalt pole.

"Ma teen seda veendumuses, et ei pea võimalikuks, et Eesti võtaks Euroopa riikide võlakriisi lahendamises ükskõikse kõrvaltvaataja ning jänestsõitja positsiooni," teatas Ligi riigikogu ees Eesti panuse vajalikkusest rääkides. "Tegu on Euroopa ja kogu maailma majanduse kõige põletavama murega ning meie nõusolekuta jääks see lahendus sündimata."

Ta seletas ka, et vajadusel oleks summa meile jõukohane. "Väga ebameeldiv asi, mitte midagi rõõmustada ei ole, aga jõukohane on ja see valmisolek on selleks, et hoida ära suuremad kahjud. Hoida ära suuremad kahjud," teatas Ligi.

Ta märkis, et kui päästefond jääb praegu realiseerimata, siis tulekahi levib kogu majas, selles on probleem. "Meil on tulemüüri vaja praegu. Meil on vaja anda nendele riikidele aega, et seda tuld kustutada. Teised riigid tulevad appi oma raha ja usaldusväärsusega praegu ja selles mõttes oleks erakordselt nadi, kui üks 17st riigist, kõige pisem lihtsalt vilistaks väga raskelt tulnud kokkulepetele rahvusvahelisel areenil."

Kui otsus läbi läheb, siis võtab Eesti Eesti EFSFi aktsionäriks hakates enda vastutuseks tagada kuni 1,995 miljardi euro ulatuses EFSFi võlakirju ja laenusid.