Eesti uudised

TÜ Kliinikumi Lastefondi telefoniannetused eurodes soolasemad 

Juhan Haravee, 27. september 2011 06:58
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht Küllike Saar. Foto: MARGUS ANSU (POSTIMEES)
"Telefoniannetuste uute summade valik eurodes on langetatud võrdluses teiste heategevusfondide praktikaga," selgitab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht Küllike Saar. "Lähtuvalt sellest otsustasime ka meie sellised numbrid panna." Kliinikumi lastefond kogub annetusi suhkruhaigetele lastele insuliinipumpade ostmiseks.

Kes varem helistas numbril, 900 5025, annetas lastefondile 25 krooni. Nüüd kasseerib Elion samale numbrile helistajalt lastefondi kasuks 5 eurot, mis kroonides teeb tubli kolm korda rohkem kui varem. Kui annetaja helistab numbril, mis lõpeb 100ga, läheb heategevuseks 10 eurot ja kui 500ga, läheb tema arvelt maha 50 eurot.

"Alati on võimalik teha muidugi ka annetusi panga kaudu, eriti neil, keda uued annetussummad ei rahulda või liiga suurena tunduvad," ütleb Küllike Saar. "Seal saab annetada täpselt selle summa, nagu varem harjutud oldi. Kaalusime neid uusi eurosummasid pikalt oma nõukogus ja võrdlesime teistega. Pidime natuke ka kellegi järele joonduma."

Annetajaid on fondi kodulehel teavitatud, et siiani kehtivate telefoninumbrite viimaseid numbreid ei maksa enam number numbrilt annetussummaga seostada. "Me väga vabandame annetajate ees, et selline veidi segadust tekitanud muutus on nüüd tehtud," räägib lastefondi tegevjuht. "Kes aga ikka annetada tahab ja on nõus väiksema summaga, neid ootame osalema panga kaudu neile sobivas suuruses."

"Kui keegi on kogemata teinud annetuse telefoni teel, siis alati on võimalus teha tagasiarveldus," selgitab Saar tahtmatult annetanud inimeste võimalusi. "Neid, kes on ekslikult helistanud annetuste numbril, tuleb ikka ette. Siis saadan operaatorile kirja, et arvestada see summa maha kliendi järgmise kuu arvest. Ja nii tehakse küll."

Telefoniannetused on sel aastal suurenenud küll, sirvib Saar jooksvat aruandlust. "Kui eelmisel aastal saime sel ajal ligi

20 000 eurot, siis praeguse seisuga on see 23 000. Kuna annetatav summa on nüüd suurem, siis ilmselt on see kaasa toonud ka kasvu."