Indrek Neivelt: miks valitsus ei rääkinud ausalt euro probleemidest? (1)

ÕL 27. september 2011 06:58
Pankur Indrek Neivelt küsib oma blogis, miks valitsus ei rääkinud varem rahvale ausalt euroga kaasnevatest probleemidest, ja tõdeb, et jutte, nagu poleks Eesti garantii raha, on piinlik kuulata.

See, et me hädasolijatele laenama või neid garanteerima peame, oli selge juba rohkem kui aasta tagasi. Küsimus oli ainult summas, täpsemalt öeldes selles, missugust valemit kasutatakse summa määramisel: kas võetakse aluseks SKT või elanike arv. Lõpuks tehti see pooleks – pool summat pannakse kokku majanduse suuruse ja pool elanike arvu järgi

«Minu küsimus riigijuhtidele on: miks ei räägitud inimestele ausalt eelmise aasta suvel enne euro käibelevõttu eelseisvatest probleemidest? Igasugune katse võtta üles diskussioon sel teemal naerdi üleolevalt välja,» kirjutab Neivelt.

Eesti riigijuhtide juttu, et Eesti garantii pole ju reaalne raha, nimetab Neivelt piinlikuks. «Risk on risk, olenemata sellest, kas annad garantii või laenu. Kui pangajuht seletaks finantsinspektsioonile, et see on kõigest garantii, mitte laen, paluks finantsinspektsioon panga aktsionäridel juht välja vahetada.»