Uudised

Kaitsepolitsei süüdistab Oru pankrotihaldurit lohakuses  

7. juuni 1997, 00:00

Kaitsepolitsei esitas eile süüdistuse ametialases lohakuses Oru turbakombinaadi pankrotihaldurile Andres Kuusele, kelle kohus vabastas pärast kahepäevast vahi all viibimist.

Oru töötajatele teisipäeval palgaraha ja vallandamistasu tooma läinud Kuusk oli sunnitud koti 736 000 krooniga autost välja viskama, kui talle mobiiltelefonile helistanud vene keeles kõnelenud mees ähvardas vastasel korral auto õhku lasta. Politsei väitel rikkus Kuusk rahaveoeeskirju - 101 000 kuni miljoni krooni vedamisel peab olema autos vähemalt kaks relvastatud saatjat. Nende eeskirjade rikkumise eest esitaski kaitsepolitsei Kuusele süüdistuse ametialases lohakuses.

Kaitsepolitsei võttis Kuuse kolmapäeva õhtul vahi alla. Reedel ei pikendanud kohtunik tema vahi all pidamise sanktsiooni ning vabastas ta Kohtla-Järve arestimajast allkirja vastu, ütles kaitsepolitsei direktor Jüri Pihl. Pankrotihaldur ise ütles politseile, et tellis varem rahavedudeks relvastatud saaturid ESS-ist, kuid talle hakati tegema etteheiteid asjatus raharaiskamises ning ta otsustas seekord turvameestest loobuda.

Kaitsepolitsei ei välista, et pankrotihaldurile võidakse esitada ka rohkem süüdistusi. Kolmapäeval algatati Kuuselt rohkem kui 700 000 krooni Oru töötajate palgaraha röövimise asjaolude uurimiseks kriminaalasi. Raha pole seni leitud. Kriminaalasi algatati kriminaalkoodeksi paragrahvi järgi, mis käsitleb tapmisähvardusega väljapressimist. Politsei teatel leiti Kuuse autost lõhkekeha, kuid asjatundjate hinnangul oli tegemist nõrgatoimelise põrgumasinaga, mis poleks autos olijaid tapnud, vaid neid ainult ehmatanud. (BNS)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee