Välisminister Urmas PaetFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Kristin Aasma 24. september 2011 16:36
Levib info nagu oleks Eesti ajaloomuuseumist Alfred Rosenbergi ekspositsiooni eemaldamise taga olnud mitte kultuuriminister Rein Lang, vaid hoopis välisminister Urmas Paet, rääkis ajakirjanik Priit Hõbemägi Kuku raadio saates „Keskpäevatund".

„Meieni jõudnud andmed räägivad, et tegelikult oli Rosenbergi pildi ja teksti mahavõtmise taga ajaloomuuseumi väljapanekust hoopis välisminister Urmas Paet," vahendab Postimees.ee saates esinenud Hõbemäge. „Paet pidi sel nädalal New Yorgis kohtuma tähtsate juudiorganisatsioonide esindajatega ja ei soovinud, et oleksid mingid probleemid võinud seoses Rosenbergiga üles kerkida," selgitas Hõbemägi.

„Kuidas käivitati kapo, kes käis ajaloomuuseumis näitust vaatamas ja tundis huvi, kui suur osa näitusest on pühendatud holokaustile, seda ma ei tea - igaüks võib neile avalduse teha -, aga paistab, et selle kõige taga oli välisministeeriumi soov rahvusvahelisel tasandil kergemini suhelda," pakkus Hõbemägi.

"Ja kultuuriministeeriumi asekantsler Anton Pärn n-ö löödi tanki," nentis ta.

Välisminister Urmas Paet kommenteeris Priit Hõbemägi avaldatud kuuldust väliministeeriumi pressitalituse vahendusel: "Tegemist on täieliku jamaga."