Tarbija
TV3 video!

Kasutatud rõivad on muutunud defitsiidiks, oodata on hinnatõusu (9)

Toimetas Kristin Aasma, 23. september 2011, 21:37
Kasutatud rõivaste kauplus Humana Joosep Martinson
Kui seni on olnud heategevuseks annetatud teise ringi rõivad ja aksessuaarid odavad, on ka kasutatud riiete hinnad tõusuteel. Põhjuseid on mitmeid, neist kõige üllatavam on aga see, et kasutatud rõivad on muutumas defitsiidiks.

Humana sorteerimiskeskusesse jõuab Lääne-Euroopast iga nädal 200 tonni kasutatud rõivaid. Poodides on tarbijad aga täheldanud hüppelist hinnatõusu.

Humana Eesti juht Eve Piibeleht ütles, et kasutatud riided on lihtsalt otsa lõppemas. Piibeleht rääkis TV3 "Seitsmestele uudistele", et kasutatud kaup on muutunud Euroopas tohutult populaarseks ja see tõstab ka hindu. Seda on mõjutanud majanduskriis, sest inimesed ostavad vähem ja kannavad rõivaid kauem. "Seetõttu tuleb kaupa vähem ja nõudlus suureneb," rääkis Piibeleht. "See tähendab hinnatõusu originaalkaubale."

Tallinnas asuva kaupluse Säästur1 tegevjuhi Tiiu Tedremäe sõnul on sorteerimine läinud kvaliteetsemaks. On olemas odavam hinnaklass, aga soovi korral on olemas ka nö Mercedese hinnklass.

Humana PR-juht Mari-Helene Kaber ütles, et Humana2-s vahetub kaup iga kahe nädala tagant ja hinnad ei tõuse praegu kunagi üle nelja euro.

Kuna uus rõivas on tohutult kallinenud, võib oodata ka Humanas hinnamuutusi, arvas Piibeleht. "Klient peab selleks valmis olema."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee