Eesti uudised

Raidma mereväe juhtumist: ootan selgeid vastuseid (6)

Toimetas Marge Sillaots, 23. september 2011 12:53
Foto: Teet Malsroos
Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma leiab, et endise mereväeohvitseri juhtumi uurimiseks ei pea moodustama sõltumatut komisjoni, kuid samas ootab ta kaitseministeeriumilt ja kaitseväelt selgeid vastuseid, et väiteid on uuritud ja probleemid lahendatud.

"Arvan, et ametkond ja ministeerium on märkustest oma järeldused teinud ja asju ka uurinud. Ma ei näe hetkel vajadust suure ja sõltumatu komisjoni loomiseks, et seda uurida," rääkis Raidma väljaandele Postimees, lisades, et ootab loomulikult täpsemat reaktsiooni kaitseministeeriumilt ja kaitseväelt.

Täpsema reaktsiooni all peab Raidma silmas selgeid vastuseid, et neid endise mereväealase esitatud fakte on uuritud ja, et see, mis seal osaliselt on osutunud probleemiks, on lahendunud.

Raidma sõnul ei soovi ta kaitseväe tegevust hindama hakata, kuna ei tea täpselt, mis toimus ja mis järjestuses.

Samal teemal

Merevägi sattus huviorbiiti pärast seda, kui meediasse lekkis endise ohvitseri Georg Kirsbergi lahkumisavaldus, milles ta kirjeldab värvikalt väes toimuvaid rikkumisi, ahistamisi ja onupojapoliitikat.

Kaitseväe juhataja Ants Laaneots on süüdistusi nimetanud alatuks laimuks. "See on psüühiliselt haige inimese kiri. Kui te tervet teksti näeksite, saaksite ise aru. See on ilmselt ülimalt kibestunud, pettunud, psüühiliselt tasakaalutu inimene, kes sellepärast ära läkski."

Süüdistusi peavad alusetuks ka Merevägi, kaitsejõudude peastaap ja Eesti Laevastiku Ohvitseride Klubisse kuuluvad mereväeohvitserid. Osad ohvitserid kaaluvad oma hea nime päästmiseks kohtusse pöördumist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee