Maailm

GALERII: möödub kümme aastat 11. septembri terrorirünnakust (14)

Toimetas Marge Sillaots, 11. september 2011, 11:26
Foto: AFP/Scanpix
Täna möödub kümme aastat Ameerika Ühendriikides toimunud terrorirünnakust, mille tagajärjel sai surma tuhandeid inimesi.

Kümme aastat pärast rünnakut uurivad föderaalvõimud taas võimalikku terroriakti kavandamist, mille kohta võimuesindajate sõnul pole ametlikku kinnitust, kuid samas olevat kindel, et akti planeerimise teooria peab paika.

Samal teemal

Sisejulgeolekuministeeriumi anonüümse allika andmetel saabusid aktiga seotult riiki kolm inimest, kes pidid seal kohtuma oma kaasosalistega, et aktid ellu viia. Ministeeriumi pressiesindaja Matt Chandleri sõnul aitas terroriakti kavandamisele jälile jõuda info, mis koguti mais Osama bin Ladeni koju korraldatud reidi käigus.

2001. aasta 11. septembril toimunud rünnakus sai surma üle 3000 inimese, kui islamistidest äärmuslased väidetavalt kaks lennukit kaaperdasid ja nendega otse New Yorgis asunud WTC tornidesse lendasid. Kolmas kaaperdatud lennuk sööstis Pentagoni, neljas Shanksville'i linna.

Terrorirünnaku toimumise ja korraldajate kohta liigub mitmeid vandenõusid, ent seni ei ole ametlikult ükski neist kinnitust leidnud. Vandenõuteoreetikute veendumuse kohaselt ei põhjustanud 11. septembri rünnakut terrorivõrgustik al Qaeda, vaid see oli USA valitsuse põhjalik lavastus. Mõne teooria kohaselt mängis 11. septembri 2001 terrorirünnakutes võtmerolli Iisraeli valitsus. Leitud on ka väidetavaid sidemeid president George W. Bushi ja Osama Bin Ladeni perekonna vahel.

Galeriid "10 aastat 11. septembri rünnakust" vaata SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee