Uudised

Linnavalitsus soovib tunneli rajamisest loobuda  

7. juuni 1997, 00:00

Tallinna uus linnavalitsus teeb volikogule ettepaneku loobuda eelmise linnavalitsuse ettepanekust rajada Pärnu maanteele ja Estonia puiesteele jalakäijate tunnelid. Linna eelarves selleks ette nähtud 12 miljonit krooni soovib linnavalitsus jagada muude, hädalisemate asjade rahastamiseks.

Volikogule esitatava tänavuse eelarve muutmise kava järgi antakse tänavate ja teede remondiks juurde üle kahe miljoni krooni. Kesklinna turvakaamerate paigaldamiseks läheks üks miljon.

Kaks ja pool miljonit kulutatakse Iru hooldekodu katlamaja vahetamiseks. Veebruaris linna alluvusse läinud hooldekodu katlamaja uuendamine on nõudnud abilinnapea Ants Leemtsa sõnul juba neli miljonit ning töö tuleb lihtsalt lõpetada. Abilinnapea Peeter Kreitzberg lisas, et Iru hooldekodu juhtimine on praegu üldse uurimise all. Linnavalitsuse meelest pole seal asjad korras.

Eelarve muutmisega antakse 1,4 miljonit lauluväljakule. Linnapea Ivi Eenmaa leidis, et kuna tegemist on üle-eestiliselt tähtsa rajatisega, võiks laulväljaku remonti rahastada ka riik. Tallinnas on muudki, mille hooldamises võiks riik osaleda. Sel teemal kavatsetakse valitsusega läbi rääkima hakata. Pealinna ühissõidukeid ei kasuta ju ainult tallinlased, vihjas Eenmaa ühele teemale.

Kaks miljonit antakse Jaani kiriku fassaadi remondi alustamiseks. Vabaduse väljakul asuva kiriku räämas välisilme ei tee Tallinnale au, seda enam, et kui riik ja kirik on Eestis lahutatud, kuulub Jaani kiriku hoone linnale.

Pool miljonit krooni tunnelirahast saab prantsuse lütseum. Lauri Leesi juhitava õppeasutuse mööbli ja koolitahvlite hankimiseks võetakse poolteist miljonit ka Gustav Adolfi gümnaasiumi 19,5 miljonist. Prantsuse lütseumi rajamine on Kreitzbergi sõnul nõudnud juba seitse miljonit. Kuna inglise kolledz^ võttis lahkudes kaasa kogu kõlbliku mööbli, on lütseum hädas. Leemetsa sõnul hangitakse mööbel hankekonkursil ja loodetavasti eelistatakse eestimaist.

HEIKKI TALVING

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee