Eesti uudised
Täiendatud 17.30!

Dalai-laama külaskäigu tõttu ei saa Ansip Hongkongi sõita (23)

Delfi, Õhtuleht Online, 7. september 2011 12:09
Dalai-laama ja Andrus Ansip Tartus 2001. aastal, mil Ansip oli Tartu linnapea.Foto: Margus Ansu/EMF/Scanpix
Eesti peaminister Andrus Ansip pidi novembri alguses sõitma visiidile Vietnami ja Hongkongi, kuid ootamatult muudeti ühte sihtkohta ning Hongkongi asemel külastab peaminister hoopis Singapuri. ´

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja andmetel tuleb põhjust otsida dalai-laama Eesti visiidis augustis, kirjutab Delfi.

Septembri alguses tühistati juba varem kokku lepitud põllumajandusminister Helir-Valdor Seederi ametlik Hiina visiit.

Refereeritud artiklit tervikuna saab lugeda Delfist.

Liina Kersna valitsuse kommunikatsioonibüroost ütles aga Õhtulehe veebitoimetusele, et kuna visiit toimub alles kahe kuu pärast, 3.-8. novembrini, on selle täpsem programm väljatöötamisel ning sihtriikidena esialgu planeeritud Vietnam ja Singapur. "Läbirääkimisi peaministri visiidi korraldamiseks Honhkongi pole Eesti diplomaadid pidanud, nii et selleteemalised spekulatsioonid on alusetud," ütles Kersna. Tema sõnul lähtutakse visiitide planeerimisel Eesti huvide kõrval mõistagi riikide kahepoolsetest suhetest ning mõlemat aspekti arvesse võttes leitigi, et Eesti jaoks on kõige viljakam külastada Vietnami ja Singapuri.

Hiinat on Andrus Ansip peaministrina külastanud kahel korral, samuti on ta seal käinud Tartu linnapeana. "Valik langes Singapuri kasuks, kuna tegemist on maailma ühe kõrgeltarenenuma finants-, logistika ja innovatsioonikeskusega, millega lähem tutvumine pakub meie jaoks olulist huvi. Samuti arvestati selle sihtkoha valikul asjaolu, et Singapuri investorid on omakorda tundnud Eesti vastu suurt huvi," kommenteeris Kersna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee