Eesti uudised

Endine rektor soovib saalivalvuriks (29)

Kaarel Tigas, 5. september 2011, 06:58
NURGAS EI ISTUKS: Kunstiteadlane Ants Juske kinnitab, et soov saalivalvurina tööd leida on tõsine. Foto: ARVET MÄGI (Virumaa Teataja)
"Otsin tööd saalivalvurina", seisab rasvases kirjas kultuurilehe Sirp kuulutusteküljel. Tööotsijaks on kunstiteadlane Ants Juske, kes kinnitab, et tegu pole kontseptualistliku kunstiprojektiga, vaid ta soovib tõesti tööd leida.

55aastase Juske senine karjäär on olnud kuulsusrikas. Lisaks kuulutuses mainitud töökogemusele kolmes muuseumis ja Tallinna Kunstihoones, on ta töötanud ka neli aastat Tartu Kõrgema Kunstikooli rektorina ja Eesti Päevalehe kunstitoimetajana.

Targu jättis ta töökuulutuses märkimata, et omab kunstiteaduste doktorikraadi – kuulutuses seisab vaid tagasihoidlikult: "Kõrgharidus TÜ ajalooteaduskonnast". Võõrkeelte oskuski peaks saalivalvurile igati sobilik olema, sest Juske valdab sõnas ja kirjas vene ning inglise keelt ja räägib veel soome ja saksa keelt.

Mees lubab kinni pidada töögraafikust ja olla lojaalne tööandjale.

Pärast lehetöölt koondamist on ta töötanud vabakutselisena, kuid möönab, et ega selline elu meelakkumine pole, sest laen on vaja maksta.

Mees on täis ootusärevust, kuna möödunud reedel ilmunud kuulutusele peaks oodatud tagasisidet tulema enim just sel nädalal.

"Olen igale poole kandideerinud ja igal pool on ringkaitse vastas. Otsin tööd tõsimeeli," kinnitab Juske. Oodatud on loomulikult ka muud pakkumised, kuid enda sõnul on ka saalivalvuri amet talle jõukohane: "Muuseumi transameheks ei saa – seal ei jõua enam tugevate noorte meestega konkureerida," arutleb ta. Lektoritööd on tal õnnestunud teha, kuid kuhugi koosseisuliseks pääseda mitte.

"Just feministlik ringkaitse, räägivad seal kvootidest ja naiste madalamatest palkadest. Minu erialal näiteks, kas või Kumus, ma ei tea, kas meeste kvoot on seal viis protsenti? Kaks transapoissi ja mõni autojuht," kirjeldab Juske muuseumivaldkonnas toimuvat.

Tema sõnul on mujal maailmas saalitöötajaiks tihtipeale mehed, kuvand sukka kuduvast memmekesest saalinurgas pärineb meilt.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee