Maailm

John Cleese: OM toimub Londonis, sest see pole enam Inglismaa linn (46)

Toimetas Marge Sillaots, 3. september 2011, 12:18
Foto: SXC
London ei ole enam Inglismaa linn, mistõttu saadigi õigus 2012. aasta olümpiamängude korraldamiseks, ütleb koomik John Cleese.

Cleese'i väitel on London migratsiooni tõttu muutunud mitte-Inglise linnaks. Koomiku sõnul tunneb ta end Londoni tänavatel kõndides kui turist, vahendab Daily Mail.

Koomik oli saatekülaline Austraalia telešõus, kus temalt küsiti, mida ta arvab Inglismaal toimuvast. "Ma pole kindel, mis Inglismaal toimub. Või ütleme siis nii – ma ei tea, mis toimub Londonis, sest London ei ole enam Inglise linn. Seepärast saimegi [õiguse korraldada] olümpia," vastas Cleese.

Kuigi öeldakse, et London on kosmpoliitseim linn Maal, ei tundu see inglaslik, leiab Cleese. "Mu sõber Californiast tuli kahe kuu eest mulle külla, kõndisime mööda King's Roadi ja ta küsis: "Kus kõik inglased on?"," lisas koomik, kelle arvates on tore, et teda ümbritsevad eri kultuurid, kuid kui algupärane kultuur uue varju jääb, on midagi valesti.

Paremäärmuslikud grupid kritiseerisid koomiku väljaütlemisi. Endine Londoni linnapea Ken Livingstone leiab, et konkurentsi mõttes ongi Londonil sama roll mis New Yorgil Ühendriikides.

Cleese sai toetust vaid iseseisvusparteilt, kelle arvates on eri kultuurid pealinna küll teretulnud, ent see ei tohiks toimuda inglise kultuuri arvelt.

Londonis elavast kaheksast miljonist inimesest on 2,7 miljonit sündinud välisriigis.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee