Uudised

Chicago läks ette 2:0

6. juuni 1997, 00:00

Chicago-Utah 97:85 2:0

Tiitlikaitsja Chicago Bulls võitis NBA finaalis teistkordselt Utah Jazzi, seekord tulemusega 97:85. Chicago juhib nelja võiduni peetavat finaalseeriat 2:0. Ent kaks järgmist finaalmängu tuleb Bullsil pidada Jazzi koduväljakul Salt Lake Citys, kus Jazz on võitnud 21 kohtumist järjest. Kolmas finaalmäng toimub täna, neljas pühapäeval.

Viimases võidumängus piisas Bullsil 12:0 vahespurdist teisel veerandajal. Kodumeeskond pääses ette 43:29 ja võitis poolaja 47:31. Seda edu Bulls enam käest ei andnud.

"Võit lähtus kaitsemängust," leidis Chicago staar Michael Jordan. Jordan ise sai imehästi hakkama tänavu NBA kasulikemaks mängijaks nimetatud Karl Maloneiga. Jordan tegi 38 punkti, sai kätte 13 lauapalli ja andis 9 resultatiivset söötu. Ta visketabavus mängust oli 20/11 ja vabavisetel 21/15. Malone suutis vastata 20 punkti (visked 20/6) ja 12 lauapalliga. Jazz viskas teisel veerandajal ainult 11 punkti, nende vabavisked olid 35/25, lisaks kaotasid Utah mehed 15 korda palli.

"Olime liiga pehmed," tunnistas Malone pärast mängu.

Lisaks Jordani panusele tõi Ron Harper Chicagole 13 ja Scottie Pippen 10 punkti. Jazzi kontosse tõi Jeff Hornacek 19 ja John Stockton 14 punkti.