Elu

Ott Lepland filmis: kujundan oma rolli ise (9)

Maria Karumets, 9. august 2011, 07:02
POOLPALJALT: Nädalalõpul Stroomi rannas filmi «Vasaku jala reede» võtetel jäädvustati Ott Lepland (keskel) filmilindile vaid kollaste lühikeste pükste väel.  Tairo Lutter
Saate "Eesti otsib superstaari" kolmanda hooaja võitjana avalikkuse ette jõudnud Ott Lepland mängib noorte tehtavas ja noortele suunatud täispikas mängufilmis "Vasaku jala reede" üht peaosalist. "Õnneks on meile antud vabad käed ja saame palju improviseerida. Mina olen enda karakteri filmis ise kujundanud," räägib Ott.

"Huvitavaim võttekogemus siiani oli see, kui mulle tehti rinna peale suur grimm, justkui oleks mul suured noahaavad," kirjeldab Ott. Asja juurde käivad ka kuumad armu- ja suudlusstseenid, kuid mängitaval rollil pole tema päriseluga suurt midagi ühist. "Huumorit ja nalja on siin palju," ütleb Ott võtete kohta.

Musta huumorit täis põnevusfilmi teevad noored noortele. Tuntud tegelastest näeb talvel ekraanile jõudvas filmis Priit Võigemasti, Taavi Teplenkovi, Ivo Uukkivi, Sten Karpovit, Priit Loogu ja Liis Lassi. Kuidas õnnestus algajail filmitegijail saada oma tiimi nii palju nimekaid näitlejaid? "Nad on olnud pigem väga õnnelikud, sest kõigil on väga huvitavad ja kandvad rollid," kinnitab filmi tegevprodutsent Margit Sauk. "Tuntud näitlejad on suhelnud meiega väga viisakalt ja professionaalselt, aga üritame ju ka ise olla täiesti täiuslik võttetiim ja professionaalsed. Ja tõesti, meil pole siiani ühtki probleemi olnud," räägib Margit kutseliste näitlejate suhtumisest noorte tehtavasse filmi.

Otile pakkusid filmis osa selle tegijad ise. "Sain režissöör Aron Tammega kokku ja ta lasi mul kontoris paar etüüdi teha. Filmi tegijaile meeldis ja nii saingi rolli," ütleb ta. Tekstid jäävad Otile meelde kergest; "Kuna tekstid on noortepärased, siis pole nende meeldejätmine keeruline."

Margit Sauk ütleb Oti kohta, et kui ta oma sobivust näitamas käis, tundsid kõik filmitegijad, et oi, see ongi see, mida nad otsinud olid! "Ott läheb oma karakteriga väga hästi kokku, tal tuleb see tohutult hästi välja. Ta on väga koostöövalmis ja tubli ning meile end väga palju tõestanud," kiidab Margit Otti. "Poisil on tõsiselt näitlejasoont! Ta elab oma karakterisse väga sisse ja näha on, et talle väga meeldib."

"Näitlemise mõte on mul alati peas olnud: juba väikese poisina sain korraliku kogemuse, mängides Vanalinnastuudios ja Draamateatris pisemaid rolle. Mõte, et võiks kunagi filmi teha või mõnes etenduses kaasa lüüa, on mul olnud juba väikesest peale," jagab Ott muljeid vahetult pärast filmivõtet Stroomi rannas.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee