Eesti uudised

Seda juhtub ka päriselus: deemonid ründavad! (1)

Tiit Tamberg, 27. juuli 2011 07:00
SAATAN TÕRJUTUD: Katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan selgitab, et katoliku kirik on inimkehasse pugenud langenud ingleid välja ajanud juba 2000 aastat. Foto: Tairo Lutter
Telejaamade ööprogrammides on filme, milles kena tütarlaps moondub koledaks elukaks. Teda tõtatakse päästma. Loetakse palveid, kostab karjeid. Kuidas lood deemonite poolt üle võetud inimeste päästmise ehk eksortsismiga tegelikult on, seletavad roomakatoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan ja maag Hannes Vanaküla.

Isa Philippe Jourdan ütles, et näiteks filmis "Emily Rose’i eksortsism" esitatud kaadrid, kus peategelasel tuleb suust rohelist löga ja ta silmad põlevad, on jõhkrad, kuid nendes on ka tõde.

Samal teemal

Tema sõnade kohaselt oli filmis kokku pandud erisuguseid juhtumeid, mis päriselus aset leidnud. "Mõned eksortsistid ütlesid [filmi kohta], et võib-olla on see natuke Hollywoodi moodi, aga sisu vastab tõele," rääkis isa Philippe Jourdan. "See film ei ole reaalne lugu, vaid mitme reaalselt sündinud loo kokkuvõtmine. Nii et need [filmis olnud] nähtused vastavad sellele, mida inimesed on näinud ja kogenud."

Vaimude väljaajamisega on katoliku kirik tegelnud pea 2000 aastat ja eksortsismi korra määrab "Rituale Romanum" ehk "Rooma rituaal".

Vaimude ja deemonite väljaajamise kord jaguneb kolmeks: kerge eksortsism, kus loetakse palveid jumalale, ristimine, kus samamoodi palvetatakse jumala poole, ja raskemat sorti vaimude väljaajamine, kus kästakse keha üle võtnud deemonil lahkuda.

Eestlastel tugevaid deemoneid hinges pole

Eestis pole katoliku kiriku andmetel väga suuri ja jõhkraid vaimude ja deemonite väljaajamisi olnud, kuid isa Philippe Jourdan kinnitab, et Soomes tuli ette ka tugevamaid deemoneid.

Iga preester vaimude väljaajamist läbi viia ei saa, vaid ainult piiskopi loaga õnnistatud väljavalitud.

Kahjuks suri paar nädalat tagasi Eesti ja Soome ainuke eksortsist, seetõttu ei saa isa Philippe Jourdan täpsemalt rääkida Eesti juhtumitest, kuid ta teab, et leebemaid vaimude väljaajamisi on ka meil olnud.

"Igal juhul ta [eksortsist] ütles, et ta on mitu korda näinud juhtumeid, kus tõesti oli teatud üleloomulik mõju." Ta lisas, et eksortsisti poole pöördusid ka inimesed, kellel olid psühholoogilised probleemid, kuid nemad saadeti edasi arsti juurde, sest eksortsismi üks põhimõtteid on see, et kõigepealt tuleb proovida arstiabiga, sellele järgneb pöördumine kõigekõrgema poole.

"Enne pöördutakse arsti poole, et kindlaks teha, kas tegemist on üleloomuliku nähtuse või haigusega," ütleb piiskop. "Selgub, kas teatud asjad selle inimese käitumises on seletatavad mõne haigusega, või see on midagi muud, mida arstiteadus ja teadus üldse ei oska seletada."

Isa Philippe Jourdani seletuse kohaselt piinavad inimesi Saatan ja langenud inglid: "Nad on lihtsalt olendid, kes on eemaldunud Jumalast. Ja Saatan on kristliku traditsiooni järgi kõige kõrgem ingel, kes langes ja eemaldus Jumala tahtmisest."

Seejärel peab piiskop andma loa deemonite väljaajamiseks.

Eksortsist läheb koos preestriga kannatanu juurde. Nad palvetavad. Tugevama deemoni puhul võib vaatepilt sarnaneda televiisorist nähtuga. Sisult on see pöördumine Saatana poole nõudmisega jätta inimene rahule.

Väljaajamise ajal juhtunud asjade eest vastutab seaduse silmis preester. "Iseenesest eksortsismi rituaal ei sisalda endast midagi, mis oleks ohtlik inimesele. Kurja vaimu väljaajamine sõnadega ei ole ohtlik," seletab Jourdan. "Mis on ohtlik, on kurja vaimu mõju inimesele."

Isehakanud vaimude väljakutsujad võiksid piiskopi sõnul oma tegevuse lõpetada, sest kunagi ei või teada, mis sellest välja tuleb: " Üleloomulikule mõjule võiks vastata ainult üleloomulik abi."

Spiritismisse ei suhtu kirik hästi.

"Kui inimene püüab kasutada omaenda huvides teatud vaime, siis kas tegemist on jamaga, või satub inimene ise selle vaimu mõju alla," räägib isa Philippe Jourdan. "Nad ei ole sellised olendid, mida saaks kasutada. Kui keegi arvab, et ta suudab välja kutsuda ja kasutada kurje vaime, siis ta on natuke naiivne."

Nende inimeste peas, kes tahavad vaime välja kutsuda, pole piiskopi arvates kõik korras ja nad peaksid arsti poole pöörduma. Ka pendlikõigutajad võiksid oma tööriistad kotti panna.

Maag Hannes Vanaküla arvab aga teisiti: " Konkreetselt on inimeste sees midagi nagu programmid või tarkvara."

Tema sõnul mõjutavad inimesed üksteist. Negatiivseid programme, mis levivad inimeselt inimesele, nimetavad arengumaagid Vanaküla sõnul kollideks. Kollid omakorda jagunevad kuueks: enesehävituskoll, võimukoll, hea inimese koll, tähelepanukoll, omandikoll ja eneseõigustuskoll.

Lisaks hävitavad inimest ka erinevad hirmud: surmahirm, konfliktihirm ja armastusehirm. "Need ongi need põhimustrid, mis on inimese sees tarkvaralised. Nad nakkavad inimeste vahel ja sünnihetkel meil neid ei ole," räägib Vanaküla. Usuhullud ja valenõiad võivad teha palju pahandust, kui nad üritavad neid kolle hävitada. "Kui inimene ei tea, mida ta täpselt tegema peab, siis võidakse kolli ehk deemoni pähe hävitada inimese hinge osasid," seletab Vanaküla. Tema sõnul võib niimoodi hävitada inimese andeid.

"Mina kui nõid ütlen seda, et nende kollide väljaajamine on päris raske. Mõne sa saad ilusti välja, aga mõni on nii juurdunud inimesse, et on tõesti problemaatiline. Ei võta seda ei ussirohi ega püssirohi ja tuleb hakata lihtsalt inimest ümber kasvatama," selgitas Vanaküla. "Kõige hullem on enesehävituskolliga, seda inimestest välja ei saa."

Tema kinnitusel saab mees ehk nõid hävitada kolle siis, kui tal puuduvad ülevõtmissoov, laiskus, ahnus, kadedus ja nautimishimu.

"Kui sa oled häälestatud himudevabalt, siis sa võid lüüa enda ümber oleval inimesel kolli välja, kui sa oled temaga sidemes," kirjeldab Vanaküla kollivabastuse protsessi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee