Eesti uudised

Eestimaa Loomakaitse Liit: jaanalinde ei transporditud nõuetekohaselt (22)

Toimetas Anna-Liisa Mets, 20. juuli 2011, 10:35
 Tiina Kõrtsini
Eile Tartus linna lahti pääsenud jaanalinde ei transporditud Eesti Loomakaitse Liidu hinnangul nõuetekohaselt.

Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) jurist Pille Tees ütleb, et neile pole teada, kui kaugelt ja millistel eesmärkidel jaanalinde läbi Tartu transporditi, kuid kindlasti ei ole vedu nende hinnangul nõuetekohane, kui veovahendi konstruktsioon või korrashoid ei taga loomade ohutust. "Antud juhul ei suutnud vedaja loomade ohutust tagada just sõiduki tehnilise seisundi tõttu - kaubiku uksed läksid lahti, linnud pääsesid veovahendist välja ning selle tulemusel sattus ohtu lindude ning ka läheduses olnud inimeste elu ja tervis," ütleb Tees. ELLi hinnangul oli jaanalindude vedamiseks kasutatud kaubik liiga madal ega taganud lindudele ka piisavalt põrandapinda. "Võimalik, et rikutud on aga ka muid nõudeid. ELL on edastanud Veterinaar- ja Toiduametile pöördumise kontrollimaks vedamise tingimuste nõuetele vastavust ning vajadusel vedaja suhtes sanktsioonide rakendamiseks," märgib Tees.

· Loomad veetakse sihtkohta kõige lühemat teed pidi ning loomade heaolu tingimusi kontrollitakse regulaarselt.
· Veovahendite konstruktsioon, ehitus, korrashoid ja kasutamine peavad vältimaloomade vigastumist ja kannatusi ning tagama nende ohutuse.
· Peale- ja mahalaadimisseadeldised on nõuetekohaselt konstrueeritud ja ehitatud ning neid hoitakse korras ja kasutatakse nii, et on välditud loomade vigastamine ning tagatud loomade ohutus.
· Loomi hooldav personal omab asjakohast väljaõpet ja oskusi ning ei kasuta oma ülesannete täitmisel vägivalda ega muid tarbetut hirmu, vigastusi või kannatusi põhjustavaid meetodeid.
· Loomadel on piisavalt põrandapinda ja ruum on piisavalt kõrge, arvestades loomade suurust.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee