Eesti uudised

Ülikoolidesse pürib rekordarv õppureid, konkurents on metsik (9)

Sander Salvet, 13. juuli 2011, 07:01
Tartu Ülikooli sisseastujate arv on eelmise aastaga võrreldes poole suurem. Tung Tallinna Ülikooli õigusteaduse erialale on peadpööritav: ühele kohale kandideerib üle saja noore.

Kui möödunud aastal esitas Tartu Ülikooli bakalaureuseõppesse astumiseks avalduse ligi 5000 õppurit, siis tänavu on neid lausa 11 000. Ihaldusväärseim eriala on õigusteadus, mida soovib õppida üle 600 kandidaadi. Järgnevad mõnekümneste vahedega arsti- ja majandusteadus.

Tallinna Ülikoolis vastuvõtt alles käib, kuid juba on bakalaureuseõppesse esitatud üle 8600 avalduse. Selged menualad paistavad olevat riigiteadused ja õigusteadus. Rebimine on riigi tihedaim just õiguse erialal, kus ühele tasuta kohale pürib 119 huvilist.

"Kui vaadelda konkurssi kõikide Tallinna Ülikooli õppekavade riigieelarvelistele kohtadele, siis võrreldes teiste suuremate ülikoolidega on konkurss ühele riigieelarvelisele kohale Tallinna Ülikooli märksa suurem – üle 70% kõrgem kui Tartu Ülikooli või Tallinna Tehnikaülikooli," ütleb Tallinna Ülikooli pressiesindaja Maiki Voore.

Tallinna Tehnikaülikooli vastuvõtupeaspetsialisti Kirsti Naaberi sõnul tung nende kooli möödunud aastaga võrreldes suurenenud pole. Põhiõppesse esitati üle 8000 avalduse.

Tudengite meeliserialad on informaatika, ärindus ning rakenduskeemia ja biotehnoloogia. "Üldine tase riigieksamite sooritamise järgi on laias laastus viimastel aastatel sama olnud. Matemaatika sisseastumiskatse sooritasid kandidaadid sel aastal paremini kui eelmisel aastal," räägib Naaber tulevastest üliõpilastest.

Maaülikooli bakalaureuseõppesse on sisseastujaid mullusest 400 võrra rohkem. Endiselt on populaarne eriala ökonoomika ja ettevõtlus, kus konkurss ühele kohale on kooli suurim, 43 inimest. Järgnevad maastikukaitse ja -hooldus ning loodusvarade kasutamine ja kaitse. "Võib-olla on õpilased saavutanud riigieksamitel sel aastail paremaid tulemusi ja on seepärast oma avaldusi ülikoolidesse julgemini ja jõudsamalt esitanud," arvab Maaülikooli vastuvõtu peaspetsialist Tiiu Lille.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee