Eesti uudised

OLIGI ARVATA: Laari meedianõunikuks sai kamraad Lauri Vahtre (75)

Toimetas Karoliina Vasli, 6. juuli 2011, 12:32
Mart Laar ja Lauri Vahtre. Nüüd on erakonnakaaslased ka ühes ministeeriumis, ülemuse rollis on Laar. TEET MALSROOS
Kus suitsu, seal tuld. Kaitseministeeriumi avalike suhete nõunikuks saigi minister Mart Laari (IRL) parteikaaslane ning sõber Lauri Vahtre. Viimane ise selles midagi kummalist ei näe.

Teatavasti äratas juba töökuulutuse juures tähelepanu see, et üheks nõudeks oli doktorikraad, mis Vahtrel sobivalt olemas on. Varasemalt on kinnitatud, et kõik oli konkursi juures igati õiglane. Kaheksa kandidaadi seast osutuski valituks Vahtre. "Ma ei arva, et see oleks olnud midagi absurdset – selline nõue on mõistetav, samas võib-olla oli see ülepingutamine," kommenteeris Vahtre antud nõude asja täna Postimees.ee'le.

Samal teemal

Mees asub tööle juuli lõpus. Palgast ministeerium veel ei räägi. Asutuse kõneisik Peeter Kuimet seletas Õhtulehe veebitoimetusele, et palk määratakse ametisse nimetamise käskkirjaga, mida täna veel ei ole. Ka palgavahemikust rääkida ei taheta, sest ministeeriumi palgajuhend on ülevaatamisel. Küsimuse peale, kas konkurss ikka oli erapooletu, ütleb Kuimet, see oli ju avalik konkurss, kandideerida võis igaüks. Kõik olnud erapooletu.

Kas nüüd on doktorikraadiga Vahtre siis pressiesindaja, kes hakkab ajakirjanike päringutele vastama? "Avaliku kommunikatsiooni korraldamine hõlmab endas tegelikult enamat, kui vaid ajakirjaniku infopäringutele vastamist," märkis Kuimet. Vahtre tööülesandeks on näiteks ka avaliku arvamuse uuringute korraldamine ja sellega seonduva tegevuse koordineerimine ministeeriumi valitsusalas.

Kui Vahtre sai tööle, siis paljud vanemad olijad on pidanud ministeeriumist lahkuma. Laari korraldusel alustati ministeeriumis jõulisi ümberkorraldusi, koondades 34 ametikohta ehk 15 protsenti ministeeriumi töötajatest.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee