Oliver KontramFoto: YFU
Toimetas Anna-Liisa Mets 30. juuni 2011 13:36
Õpilasvahetuste korraldaja Youth for Understanding Eesti esindaja kurdab, et välisõpilaste huvi Eesti vastu muudkui kasvab, aga siinpool ei jätku peresid, kes noori enda juurde ajutiselt elama võtaks.

YFU Eesti MTÜ tegevdirektor Oliver Kontrami sõnul ei ole eestlased vahetuspereks olemisest eriti huvitatud. ""Tänavu olime sunnitud osa välisõpilaste taotlustest tagasi lükkama, kuna sel aastal on eestlaste huvi vahetuspereks kandideerimise vastu olnud leige," ütleb ta.

YFU Eesti vabatahtlik Leida Madalik, kelle pere on juba kahel korral vahetuspereks olnud, tunnistab, et temagi kõhkles alguses pikalt, kuid tagantjärele on kogemused ainult positiivsed: teise riigi keel, kultuur ja toidud tulevad oma koju kätte! Kuid samas andis kogemus Leidale võimaluse näha eestlaseks olemise eeliseid — näiteks siis, kui brasiillane vaimustunult lund pildistas, sest polnud seda kordagi elus näinud.

Mittetulunduslik YFU Eesti rahvusvaheline õpilasvahetuse organisatsioon loodi 1992. aastal. Esimesed õpilased said võimaluse minna välismaale samal hetkel, kui Eesti vabanes ja taastati Eesti Vabariik. Sellest ajast peale on Eestist käinud välismaal pea 1000 keskkooliõpilast ning Eestisse saabuvate välisõpilaste arv ületab tänavu 200 piiri.

Infot vahetuspereks saamise kohta leiab SIIT!