Eesti uudised

Lapsed õitsegu, aga mitte lauluväljakul! (215)

Andres Põld, Sven Harjo, 30. juuni 2011, 07:02
TALLINNA ÕLLEVÄLJAK: Õllesummeri korraldajad Marje Hansar ja Reno Hekkonens näeksid hea meelega, et noored lauljad ega tantsijad segaks järgmisel nädalal peetava kogupereürituse ettevalmistusi.  Teet Malsroos
"Lapsed on meie elu õied, aga nad võiksid õitseda kuskil mujal kui lauluväljakul praegu.

Meil on muudki teha." Nii ütles Õllesummeri korraldaja Marje Hansar teisipäeva õhtul ETV saates "Peole", mis uuris, kes ja milliste ettevalmistustega on lauluväljakul ametis seoses sel nädalavahetusel toimuva laste laulu- ja tantsupeoga.

Samal teemal

Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse nõukogu liige, Tartu linnapea Urmas Kruuse on sellisest väljaütlemisest jahmunud. "Kui nüüd ajalugu meenutada, siis on lauluväljak eelkõige rajatud laulupidude, mitte Õllesummeri jaoks," ütleb Kruuse. "Selliste väljaütlemiste peale ei oskagi midagi öelda. Jahmatav. Tahaks just tunnustada meie noori, et laulmine ja rahvatants on taas muutunud nende seas väga populaarseks."

"Kuidas üldse nii saab öelda?" imestab ka rahvusliku erakonna Isamaa ja Res Publica Liidu üks juhtfiguure Margus Tsahkna. "Laulupeod on traditsioon, mida maailmas palju kadestatakse. Laulmine ja laulupeod on meie riigi, meie rahvuse juured, identiteet ja alus." Tsahkna kinnitusel on lauluväljak just nimelt loodud laulupidude, mitte Õllesummerite jaoks. "See, kes nii väidab – mul on väga kahju, aga nad on asjadest ikka väga valesti aru saanud. Neid asju ei saa ega tohi omavahel segi ajada," rõhutab poliitik, kes ühes avalikus esinemises seadis kahtluse alla Õllesummeri toimumise vajalikkuse üldse.

Laulupeo poistekoore juhatav dirigent Lydia Rahula ütleb, et selle inimese (Marje Hansar) töötamine kultuuritempli läheduses on äärmiselt kaheldava väärtusega. "Sellise avaldusega saab lagedale tulla pinnapealne, kalk ja vähese empaatiavõimega inimene. Kui inimesel on mingigi kultuuritaust, siis nii mõelda ja rääkida ei saa," lausub Rahula. "Tema arusaam lastepeost ja -maailmast on kahetsusväärne." Ka Rahula toonitab, et lauluväljak on rajatud ikka eelkõige laulupidudeks, mitte Õllesummeriks.

Tsahkna sõnul on selliste väljaütlemiste suhtes parim, kui kõik oma lapsed peole viivad ja ka ise peole lähevad. "Tegelikult ma ei tahakski selliseid asju kommenteerida, selliseid väljaütlemisi ei saagi kommenteerida," ohkab Tsahkna.

Hansar üritas oma ütlust huumoriks pöörata. "Jumalale tänu, on mul ka pingelisel ajal endiselt säilinud huumorimeel," ütles Hansar Delfile.

Õllesummeri avalike suhete juht Reno Hekkonens aga kinnitas veel eilegi, et kuna nende kontor on lauluväljakul ja Õllesummer algab mõni päev pärast laulupidu, siis logistiliselt on raske tööd teha, kuna territoorium on laulu- ja tantsupeo pärast kinni.

"Seega segab muidugi, sest ega Õllesummerile ei oodata ka just mitte vähe inimesi," kostab Hekkonens. "Loodame siiski kuidagi koos hakkama saada ja palvetame, et kõik sujuks."

Tallinnas nädalavahetusel toimuv XI noorte laulu- ja tantsupidu "Maa ja ilm" toob kohale ligikaudu 820 võimlejat, 6730 rahvatantsijat, 22 200 lauljat, 21 rokkansambli noort pillimeest, 320 rahvamuusikut, 710 noorte sümfooniaorkestri- ja 1190 puhkpilliorkestri muusikut.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee