Nii mõnedki õpetajad töötavad suvel hoopis juuksurina.Foto: SXC
Toimetas Sander Silm 17. juuni 2011 15:25
Pääsküla gümnaasiumis levis mõni aasta tagasi kuulujutt, et lapsi õpetab juuksur, kuna keegi oli näinud algklassiõpetajat Maimu Tammanit suvel Pärnu-Jaagupis inimestel juukseid lõikamas.

Direktor rahustas siis kõiki, et uus õpetaja on lõpetanud Tartu pedagoogilise kooli ning tulnud edukalt toime nii internaatkooli- kui ka lasteaiaõpetajana, kuid tal on kombeks suvepuhkuse ajal mõne muu tööga natuke lisa teenida, kirjutas Õpetajate Leht.

Maimu Tamman ise ütleb uhkusenoodiga hääles, et õpetaja saab hakkama iga tööga, kuna ta on olnud suvepuhkuse ajal juuksur, baaris abikokk, aiandis raamatupidaja, kaupluses baaridaam jne.

Koolidest uurides selgub, et õpetajatööst midagi väga erinevat suvepuhkuse ajal siiski ei tehta.

Üldjuhul võõrkeeleõpetaja tõlgib, muusikaõpetaja korraldab kontserte, tööõpetuse õpetaja ehitab, näiteks Kõpu internaatkooli õpetaja Jüri Gurejev on töötanud suvel ehitajana, kinnitavad tema kolleegid.

Huvitav on, et Euroopa Liit toetab pedagoogide ajutist tööd mõnel muul erialal, kinnitab Made Kirtsi Archimedese sihtasutusest, nii näiteks oli aasta tagasi Eesti õpetajatel võimalus minna euroraha toel näiteks Itaaliasse viinamarju korjama, kuid kahjuks jäi meie pedagoogide huvi projekti vastu napiks.