Maailm

USA armee loobub barettidest nokkmütside kasuks 

Toimetas Anna-Liisa Mets, 16. juuni 2011, 09:04
Mustad baretid enam USA sõjaväelase vormi juurde ei kuulu.Foto: AFP/Scanpix
Ajal, mil USA armeele on ette heidetud homoseksuaalide diskrimineerimist, arutatakse seal hoopis teistsuguseid teemasid. Nimelt otsustati loobuda villastest barettidest, sest need on sõduritele ebamugavad.

Pärast kümmet aastat kaebusi, kuidas baretist pole mingit kasu, sest sellega on palav ja see ei varja silmi päikese eest, otsustas USA armee sõdurite igapäevatoimingute jaoks taas nokkmütsid kasutusele võtta, vahendab AP. Kolonel Pete Brooks Lõuna-Carolinast ütles, et sealses kliimas on musta bareti peaskandmine sama hea kui kanda selle asemel lihtsalt tükki märga villast riiet.

Barette kannavad edasi eliitväeosad, kuid niiöelda tavasõdurid võivad alates teisipäevast oma igapäevatoimetusi teha nokkmütsides, baretid tõmmatakse pähe ainult pidulikel puhkudel. Seersant Milynda DuRousseau tunnistas, et tegu on väga tänuväärt muudatusega, kuna bareti nõuetekohaseks pähesaamiseks oli vaja peeglit. "Kõigeapealt pead sa bareti üle vasaku kulmujoone seadma, siis seda kahe käega sättima, et ta ikka õigesti peas püsiks ja lõpuks kontrollima, et ta liikumatult oleks," räägib DuRousseau.

Barettidest loobumise lehekülg Facebookis kogus enne muudatuse jõustumist üle 3000 fänni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee