Eesti uudised

Rohelised plaanivad liikmemaksu kümnekordistada  (14)

ÕL , 16. juuni 2011, 07:04
Rohelised võivad sel laupäeval peetaval erakonna üldkogul tõsta partei liikmemaksu kümnekordseks, valida uue juhatuse ja suurendada selle volitusi.

Erakonna volikogu liikme Mart Saarso sõnul on praegune liikmemaks – 10 eurot aastas – sümboolne ja see võiks kümnekordistuda, selle tasumisest võiks aga sõltuda erakonna liikme hääleõigus.

«Õiglane oleks selline printsiip, et kes maksab, see tellib ka muusika. Need, kes ei maksa, ei saa otsustamisel hääleõigust.»

Erakonna praegune eestkõneleja Aleksei Lotman ütles Postimehele, et võtab riigikogu valimistel nigelate tulemuste eest vastutuse ja uude juhatusse ei kandideeri. Kava kohaselt ei valitaks erakonnale enam eestkõnelejaid vaid esimees ja kaks aseesimeest. Saarso ütles Postimehele, et plaanib kandideerida, teisi võimalikke kandidaate ta ei nimetanud.

Üldkogul pannakse hääletusele ka erakonna põhikirja muudatus, millega soovitakse otsustamise operatiivsuse huvides suurendada juhatuse volitusi. Suhtekorraldaja Agu Uudelepp ütles roheliste plaane kommenteerides Õhtulehele, et senise eeskõnelejate süsteemiga polnud võimalik läbi lüüa ning kindla vastutusega esimees, aseesimehed ja juhatuse liikmed on töötava organisatsiooni loomiseks möödapääsmatud.

Liikmemaksu tõstmine ja selle tasumise sidumine hääleõigusega Uudelepa hinnangul tulemust ei anna. «Mis on roheliste hulka kuulumises nii

toredat, et selle eest peaks aastas sada eurot või enamgi peale maksma?» küsib suhtekorraldaja, kelle arvates peaksid rohelised praegu mõtlema pigem sellele, kuidas olemasolevat liikmeskonda hoida ja tegutsema motiveerida, mitte koormisi tõsta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee