Superstaar
Artjom: Liisil polnud närvi, mul oli

Liis Lemsalu: see on mu elu vapustavaim päev! (75)

Katharina Toomemets, 12. juuni 2011, 23:26
NELJAS EESTI SUPERSTAAR: Liis Lemsalu pärast staarisaate võitu. Mati Hiis
"Väga raske on midagi öelda, tunded on ikka veel üleval ja alla nad ei lähe. See on arvatavasti mu elu vapustavaim päev! Mulle meeldis, et mu vastaseks oli Artjom, sest kui vastane oleks olnud samast soost, siis oleks konkurents olnud suurem. Täna olin minu jaoks kerge, sest publik oli ka hea ja neilt sai tagasisidet. Ma arvan, et see aitas mind," kommenteeris neljas Eesti superstaar Liis Lemsalu vahetult pärast saadet.

Millised tunded valdasid aga Artjomi pärast saadet? "Ma ütlen, et mul on hea meel, et Liisil polnud närvi, mul oli. See nädal oli väga rahulik, me toetasime üksteist ja oli rahulik olla, polnud konkurentsi, vaid me olime nagu sõbrad, kes toetasid," rääkis ta ja ütles, et tundis end finaali esinemistel hästi.

Samal teemal

Kui Liis Lemsalu saate "Eesti otsib superstaari" selle hooaja võitjaks kuulutati, langesid tema vanemad õnnejoovastuses kallistades teineteisele kaela. Napilt teiseks jäänud Artjomi sõbrad, kes teda Nokia kontserdimajja toetama olid tulnud, raputasid pettumusest pead. Kuid nagu kohtunik Maarja-Liis Ilus superfinaali alguses ütles, oligi eilne finaal tõeliselt tasavägine ja musikaalne – Liis võitis neljanda Eesti superstaari tiitli vaid kaheprotsendilise edumaaga. Inimesi helistas ligi 90 000 inimest ning tegemist oli saate ajaloo suurima kõnede hulgaga.

Saadet alustas Artjom Savitski, kelle esituses kõlas Rod Stewarti lugu "Sailing". Saatepublik plaksutas laulu ajal Artjomile toetuseks ja julgustuseks ning oli näha, et noormees tunneb end laval tõeliselt hästi. Seda, et kõik hästi läks, kinnitasid ka kohtunike kommentaarid.

"Mäletan, kuidas ma vaimustusest laua alla kukkusin, kui sa seda lugu eelmine kord laulsid ja kuidas kõik toimis täiuslikult ja sajaprotsendiliselt. Ma arvasin, et teinekord selline asi juhtub ja läheb õnneks. sellist asja uuest teha suudavad ainult ässad. Sa tegid seda uuesti, sa oled äss, Artjom!" ei olnud Mihkel Raud kiitusega kitsi.

Liis esitas esimesena Etta Jamesi loo "At last", mis viis ta staarisaate lohutusvoorust otse finaali. Liisi vanemad, kes saate ajal saalis istusid, olid tütre esimesest esitusest silmnähtavalt lummatud. "Väga hea loovalik, väga stiilipuhas, maitsekas. Mulle meeldib, et oled jõudnud saate jooksul oma parimasse vormi. Ma olen vaimustuses, väga kihvt esitus," kiitis Maarja ning Mihkli sõnul on suurepärane, kuidas suudab üks Eesti tüdruk mõista ja laulda lugu, mida on esitanud maailmakuulsad lauljad.

Isamaaliste laulude voorus esitas Artjom Alo Mattiiseni laulu "Sind surmani". "Sa tuletasid selle lauluga meelde, et oled väga laiahaardeline. Väga rahulik ja tundlik esitus". "Mind on alati liigutanud, kui sa laulad isamaalisi laule ja liigutas ka nüüd." Liisi esituses kõlas Siiri Sisaski pala "Mis maa see on". Mihkel kiitis neidu lauluvaliku eest. "See on natuke valus ja rusutud, aga õnnelik ja ilus."

Võidulugude voorus nägi Artjomi täielikult omas elemendis, kui ta astus lavale peagi Eestitki väisava ansambli 30 seconds To Mars looga "Closer To The Edge". Artjomi olid saatesse toetama tulnud nii ema, sõbrad kui ka tüdruksõber, kes võidulugu heldinult jälgisid ning kohtunike kiitvate kommentaaride peale siiralt rõõmustasid.

Liis esitas võiduloona Beyoncé kaasahaarava ja särtsaka hiti "Crazy In love". Rein Rannap pidi pärast Liisi esitust, et seda ka kommenteerida, publikut vaigistama, sest aplaus ei tahtnud lõppeda.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee