Maailm

WHO: paanikat külvav kolibakter senituntuist ohtlikum! (14)

Toimetas Anna-Liisa Mets, 2. juuni 2011 13:21
Kurgid, arvatavalt peamised uut tüüpi kolibakteri kandjad. Foto: AP/Scanpix
Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) teatel on kurgipaanika põhjustanud kolibakteri näol tegu bakteri senitundmatu haruga, mis on tervisele ohtlikum kui varasemad.

Tervishoiuorganisatsiooni teatel on praeguseks juba 18 inimese elu nõudnud bakter sellist sorti, mida veel kunagi varem nähtud ei ole, vahendab AP. Ekspertide sõnul on tõenäoliselt tegu kahe erinevat tüüpi kolibakteri segunemisel tekkinud mutandiga, millel on niiöelda surmageen. See võib selgitada, miks surma- ja haigusjuhtumite arv nii kõrgeks kipub.

Organisatsiooni toiduohutuse spetsialist Hilde Kruse ütles, et sellist tüüpi bakterit pole nemad veel kunagi näinud ega inimorganismis tegutsemas leidnud. Ta lisas, et bakter on muutuva iseloomuga, mistõttu see on eriti nakkav ja mürgisem kui senituntud bakterid. Seetõttu on haigestunuid ka raskem ravida. Kruse sõnul võiks uurida, kas bakter pole ehk pärit loomadelt.

Kui palju inimesi üle maailma tegelikult nakatunud on, pole teada.  WHO teatel ei otsi kergemate haigusnähtudega patsiendid arstiabi, nii puuduvad nende kohta ka igasugused andmed. Samuti pole võimalik ennustada, palju inimelusid bakter enne taandumist veel nõuda võib.

Samal teemal

04.06.2011
Kolibakter võib olla pärit ühest Lübecki restoranist
03.06.2011
Tapjabakter on jõudnud Saksamaalt Soome

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee