Eesti uudised

Paet: inimõiguste tagamine on kõigi riikide kohustus (2)

Toimetas Kaspar Käänik, 28. mai 2011, 14:05
Urmas PaetFoto: Reuters/Scanpix
Välisminister Urmas Paet rõhutas Tallinnas Maailmapäeva avamisel, et inimõigused on mõeldud kõigile ja neid väärtusi peavad järgima kõik riigid, organisatsioonid ning üksikisikud.

"Need inimesed, kes on seotud välispoliitikaga, arengukoostöö ja humanitaarabi andmisega maailmas, lähtuvad neist põhimõtteist igapäevaselt ka kõige raskemates tingimustes," lausus välisminister.

Eesti on ministri sõnul toetanud naiste ja laste olukorra parandamist nii Gruusias kui ka Afganistanis. "Iga toetus, mis tagab arenguriikide lastele ja naistele parema tervise ja hariduse ning eluks vajalikud oskused ja vahendid, on oluline inimõigustel põhinevas arengukoostöös," rõhutas Paet. "Oleme toetanud Gruusia naiste nõustamiskeskuse tegevust ja sisepõgenike laagritesse aidanud lastele spordi- ja mänguväljakuid rajada. Afganistanis on Eesti koolidel sõpruskoolid, Helmandis töötab Eesti tervishoiuekspert, kelle algatusena korraldatakse sealses koolituskeskuses kohalikele naistele esmaabikoolitusi," lisas ta.

"Oleme lähetanud ka oma politseinikke, piirivalvureid ja eksperte Afganistani, Gruusiasse, Balkani riikidesse, et toetada rahu ja inimõiguste tagamist neis maades. Just need naised ja mehed on toeks arengumaade rahvastele sealse ühiskonna rajamisel, mis tugevdab otseselt ka Euroopa ja Eesti väärtuste ruumi," rõhutas Paet.

Eesti on abistanud ka neid maailma riike, mida on tabanud loodus- või inimtegevusest põhjustatud katastroofid. "Humanitaarabi andmine on inimeste ja riikide vahelise solidaarsuse ning inimõiguste kaitse ehedaim vorm, mille eesmärk on otseselt inimelude päästmine," lausus Paet. "Oluline on anda humanitaarabi kõigile abivajajatele olenemata usust, rahvusest, rassist ja poliitilisest kuuluvusest," lisas ta. Eesti on sel aastal andnud humanitaarabi Jaapani maavärina ja tsunami ohvritele, Sudaanis ning Elevandiluurannikul elavate naiste ja laste olukorra leevendamiseks ning sisekonflikti käes kannatavale Liibüale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee