Eesti uudised

Soome motojõuke kahtlustatakse Eestis narkoäri ajamises (1)

Toimetas Marge Sillaots, 27. mai 2011 10:43
Foto: Scanpix Sweden
Tallinna politsei kahtlustab, et Soome mootorrattajõugud on segatud Eestis toime pandavatesse narkokuritegudesse. Politsei sõnul on olemas ka tõendeid, mille järgi on jõugud seotud organiseeritud kuritegevusega.

Põhja prefektuuri prefekt Elmar Vahel ei soovinud ajalehele Helsingin Sanomat kahtlusaluste rahvust paljastada, kuid ütleb, et uurimisalast tööd on tehtud just Soome politseiga.

Tallinnas korraldatud motojõukude eluruumide läbiotsimisel avastati tõendeid ka narkokuritegude toimepanemise kohta. Lisaks selgus, et tegevusest on saadud kuritegelikku tulu. "Uurimise jätkamiseks on tõendeid piisavalt," sõnas Vaher.

Kriminaalasi üritatakse prokuratuurile üle anda käesoleva aasta jooksul. Vaher hindab, et praegu tegutseb Eestis 2-3 motojõuku.

Soome motojõugud on viimasel ajal laiendanud tegevust Tallinnas. Nii näiteks teeb Bandidos koostööd kohaliku motoklubi Mercenariesiga.

Mullu hoiatas Soome politsei Eesti kolleege oma mõjupiirkonda Eestisse laiendavate kuritegelike motojõukude Bandidos ja Hells Angels eest.

Kui kriminaalpolitseiosakonna kriminaalteabe büroo juhi Lenno Reimandi sõnul on teiste riikide kogemus näidanud, et Hells Angels ja Bandidos on tihedalt seotud ebaseadusliku tegevusega, siis Eesti motoklubide ühenduse president Aare Kõuts kinnitas toona, et tegemist on laialt levinud eelarvamustega, mida pole mõtet süvendama hakata.

Samal teemal

08.12.2015
Soome motoklubi Bandidost kahtlustatakse taas uimastite smugeldamises
12.05.2015
Soome politsei "puistas" Bandidose motojõuku
17.06.2014
Eestlased koos soomlastega narkoärikambas
03.10.2011
Eesti politsei paljastatud narkokurjategijatega tegeleb Soome politsei